Spor Spikeri Emre Gönlüşen Hayatını kaybetti

Uzun zamandır kanser tedavisi gören Spor Spikeri Emre Gönlüşen 42 yaşında hayata gözlerini yumdu. Emre Gönlüşen kimdir, nereli, kaç yaşında vefat etti? Emre Gönlüşen'in hastalığı neydi?

Spor Spikeri Emre Gönlüşen Hayatını kaybetti
09 Ağustos 2020 - 23:29 - Güncelleme: 09 Ağustos 2020 - 23:34

Uzun zamandır kanser tedavisi gören Spor Spikeri Emre Gönlüşen 42 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Uzun süredir kanser tedavisi gören 42 yaşındaki spikerin ölüm haberi, sevenlerini ve iş arkadaşlarını yasa boğdu.

Emre Gönlüşen'in cenazesi yarın öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Adana Kabasakal Mezarlığı'na defnedilecek.

Emre Gönlüşen'e Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz...
 

Emre Gönlüşen kimdir, nereli, kaç yaşında vefat etti? Emre Gönlüşen'in hastalığı neydi?


Emre Gönlüşen, uzun süredir tedavi gördüğü kansere yenik düştü. Spor spikerliği ile sesini kulaklara kazıyan Emre Gönlüşen, kariyeri boyunca pek çok kanalda görev aldı. Çok küçük yaşlardayken atari oyunlarında maç anlatımına başlayan Emre Gönlüşen, alanının duayeni Ercan Taner ile aynı masada mesai arkadaşı oldu. Peki, Emre Gönlüşen kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler..

Kariyeri boyunca pek çok kanalda görev almış ve seslendirdiği maçlarla sesini pek çok futbolseverin kulaklarına kazımıştır. İdolü olan Ercan Taner ile aynı masada çalışma şansını yakalayan Emre Gönlüşen, amansız hastalığa yakalandıktan sonra mücadelesini bırakmamış ve hayata tutunmak ve kariyerini sürdürmek için büyük çabalar göstermiştir. 

EMRE GÖNLÜŞEN KİMDİR?

Emre Gönlüşen, 22 Ekim 1978 tarihinde Adana'da dünyaya gelmiştir. Adana Şehir Tiyatrosu Konservatuvarı'nda iki sene kadar diksiyon eğitimi alan Emre Gönlüşen, taraftarı olduğu Adanaspor maçlarını seslendirme ümidiyle, bölgesel yayıncı kuruluşun kapısını çalmıştır.

Onay aldıktan sonra her gün seslendirme için kanalın yolunu tutan Emre Gönlüşen, böylece televizyon dünyasının içine girmiştir. Bir süre sonra kanalda tam zamanlı işe giren Emre Gönlüşen, kurgu, montaj, haber spikerliği ve müzik-komedi gibi çeşitli programlar yapmıştır.

Bu işi profesyonel anlamda yürütmek isteyen Emre Gönlüşen, o dönem İtalya Ligi'ni yayınlayan TV 8'e deneyimlerinden bahsederek mail atmıştır. 

TV 8 yönetimi tarafından kanala davet edilen Emre Gönlüşen, ayağının tozuyla İnter Milan maçını anlatmış ve beğenilince işe resmen başlamıştır.

Emre Gönlüşen bu adımın ardından kariyer basamaklarını D Spor, Telesport, NTV Spor ve Bein Sports ile devam ettirmiştir.

Spor tutkusu haricinde sıkı bir müzik takipçisi olan Gönlüşen, Beatles ve Rolling Stones hayranıdır.

Bir süredir kanser tedavisi gören Emre Gönlüşen 9 Ağustos 2020 tarihinde hayata gözlerini yumdu.

TFF'nin internet sitesinden yayımlanan mesajda, "Spor spikeri Emre Gönlüşen'in hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Emre Gönlüşen'e Allah'tan rahmet; kederli ailesi, sevenleri, beIN Sports ailesi ve spor camiasına başsağlığı ve sabır dileriz." denildi.

 

Beşiktaş Kulübünün başsağlığı mesajında "Başarılı spor spikeri Emre Gönlüşen'i kaybettiğimizi büyük bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Kulübü, "Spor spikeri Emre Gönlüşen'in vefat ettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah'tan rahmet; yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz." paylaşımı yaptı.

Galatasaray Kulübünden yapılan açıklamada, "Spor spikeri Emre Gönlüşen'in vefat haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Emre Gönlüşen'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve Türk spor camiasına başsağlığı diliyoruz." denildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum