Reklam
Reklam

Sivri; Askeri İltisak Demiryolu Hattı Yenileniyor

TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri; rehabilitasyon çalışmaları devam eden Afyonkarahisar MSB 13. Ana Depo (Garnizon)  İltisak demiryolu hattında TCDD Teknik A.Ş. yetkilileri beraberinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında Demiryolu Bakım Servis Müdür V. Ahmet Özkan’dan bilgi aldı.

Sivri; Askeri İltisak Demiryolu Hattı Yenileniyor
16 Kasım 2020 - 10:23
Bölge Müdürü Sivri;  İltisak demiryolu hattının 1950 yılında günün şartlarına göre ahşap ve demir travers kullanılarak yapılmış ve 70 yıldır Garnizon Komutanlığı’nın lojistik taşımaları için hizmet vermekte olduğunu ifade ederek bu hattın rehabilitasyonunun stratejik önemini ifade etti.

Afyon Gar dan ayrılıp, makaslar ve yükleme yolları dâhil 3 km demiryolu hattı Rehabilitasyon çalışmalarında alt yapı iyileştirme çalışmalarının tamamlandığı, ray ve travers döşeme işlerine başlandığı ve kısa zamanda tamamlanmasının planlandığı, Demiryolu hattının rehabilitasyonu tamamlandığında emniyetli ve konforlu taşıma yapılması, aynı zamanda da Park Afyon – Güvenevler arası demiryolu hattının AFRAY Projesine entegre edilmesinin hedeflendiği bildirildiafyon-tcdd

YORUMLAR

  • 0 Yorum