Reklam

Sezen ve Zeybek Pazar esnafını ziyaret etti

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek ile birlikte Fuar alanındaki pazar esnafını ziyaret etti.

Sezen ve Zeybek Pazar esnafını ziyaret etti
05 Mart 2019 - 00:19

Genç yaşlı her kesimden vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Sezen ve Zeybek, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. Burada konuşan Sezen, Afyonkarahisar’ın tarihi bir dönüşüm yaşadığını söyleyerek “Önünüze Afyonkarahisar’ın dünü ve bugününün fotoğrafını koyun, farkı göreceksiniz” dedi.

 

Esnaf ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, bu kez de milletvekili İbrahim Yurdunuseven, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye ve İl Genel Meclis üye adayları ile birlikte pazar esnafını ziyaret etti.

 

“Afyonkarahisar belediyesinden beklentileri dinliyoruz”

 

İlimizdeki esnafları sık sık ziyaret etmeye ve ihtiyaçlarını yerinde tespit etmeye çalıştıklarını dile getiren Sezen, “Esnaflarımızı dinleyerek hem eksiklerini hem de Afyonkarahisar Belediyesi’nden beklentilerini öğreniyoruz. Karşılıklı iletişim içinde olmaktan da mutluluk duyuyoruz. Belediye başkan adayımız Mehmet Zeybek ile birlikte saha çalışmalarını sürdürürken 31 Mart akşamı Afyonkarahisar belediyesine AK Parti bayrağını diktiğimiz ve Mehmet Zeybek abimizi belediye başkanı yaptığımız gün halkın bizden istediği ne varsa tek tek yerine getireceğiz” dedi.

 

“Önünüze Afyonkarahisar’ın dünü ve bugününün fotoğrafını koyun”

 

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Sezen, “Sevgili hemşerilerim, bu toprakların insanları bütün yatırımların en iyisine layıkken maalesef AK Parti gelene kadar eskiden kalma, derme çatma, personeli kendine bile yetmeyen kurumlarla yetinmek zorunda kalıyordu. Önünüze iki fotoğraf karesi koyun. Birinde eski Afyonkarahisar, diğerinde de yeni Afyonkarahisar’ı yerleştirin. Dün bu ülkede TOKİ diye bir kurumu kaç kişi biliyordu? Bugün bu kurum şehrimizde ve ilçelerimizde binlerce kişiyi ekonomik şartlarda ev sahibi yaptı. İşsizlik maaşını bu millet gurbetçilerden duydu ama AK Parti uyguladı. AK Parti öncesi hastanelerde insanlar günlerce sıra beklerken, bugün şehrimizde beş yıldızlı otel konforunda bir devlet hastanemiz var. Dün yollarımızın dar olması nedeniyle onlarca Afyonkarahisar hemşerimiz trafik kazalarında can verirken bugün hükümetimiz vatandaşımızın hizmetine sunduğu duble yollarla daha konforlu bir yolculuk imkânı sağlıyor” dedi.

 

“Afyonkarahisar tarihi bir dönüşüm yaşadı”

 

“Bu ülke AK Parti öncesi topladığı vergisi sadece borcunun faizine yeten bir ülkeyken, bugün dünyada mazlumlara en çok yardımı yapan ülke oldu” diyen Sezen sözlerini, “AK Parti öncesi işten çıkan bir Afyonkarahisarlı kardeşim beş kuruşsuz ortada kalırken, bugün işsizlik maaşı ile kendini daha da güvende hissediyor. Çünkü devlet, Afyonkarahisarlı vatandaşının yanında. Dün halkımızın suları akmaz, çöpleri alınmazken bugün su bir saat akmasa ya da çöp alımı gecikse belediyeyi arıyoruz. Dün uçağı televizyonlarda gören Afyonkarahisarlı kardeşim bugün Zafer Havalimanından istediği yere uçma imkânına kavuştu. Afyonkarahisarlı kardeşlerim dün hastanelerde cenazelerini bile maalesef parayla alırken, bugün bütün imkânlar ayaklarının altına serilmiş vaziyettedir. AK Parti öncesi enflasyon oranları yüzde 68’di. Sağlık kurumlarının sayısı bugünkü rakamların üçte biriydi. Eşitlik ve özgürlükler alanında ciddi farklar oluştur. En son 17 yıla bakıldığında Afyonkarahisar’ın tarihi bir dönüşümü ve tarihi bir değişimi yaşadığını şimdi daha iyi anlıyoruz değil mi? Yerelde yüzlerce yatırım ile çehresinin değiştiği şehrimiz, genelde de hızlı tren ile birlikte ülkemizin kavşak noktası haline gelecek” ifadeleri ile noktaladı.

 

Miniklerin tezgahını ziyaret edip alışveriş etti

 

Başkan Sezen, Pazar ziyareti sırasında Taşoluk Yunus Emre Aras İlkokulu öğrencilerinin, ülkemizin birlik ve beraberliği, ordumuza destek için gelirini Mehmetçik Vakfına bağışladıkları portakal satış tezgahını ziyaret edip alışveriş etti, hayırlı işler diledi. Ziyaret sırasında esnaf ve vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaşan Sezen ve Zeybek, pazar tezgâhlarını tek tek dolaşarak esnafı beklenti ve talepleri dinledi. Sezen ve Zeybek, Pazar yerinde alışveriş yapan halkla da sohbet etti. Sezen daha sonra, Ak Mescid mahalle muhtarlık binasının açılışını yaptı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum