Sezen; "Değerlerimizi canlı tutup yüceltmeye devam edeceğiz"

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sezen mesajında “Bilinmelidir ki bu millet, en zor zamanlarında bile 'Çanakkale geçilmez' dedirten bir inancın mirasçısıdır” dedi.

Sezen; "Değerlerimizi canlı tutup yüceltmeye devam edeceğiz"
16 Mart 2019 - 12:01

“Bu millet ‘Çanakkale geçilmez’ denilen bir inancın mirasçısıdır”

 

 

18 Mart Şehitler günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümünü, büyük bir gurur ve heyecanla dualarla anıyor, kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Değerlerimizi canlı tutup yüceltmeye devam edeceğiz”

 

“Çanakkale Zaferi, dönemin kendini üstün görenler tarafından ‘hasta adam’ yaftası vurulan, varlığımızı ortadan kaldırmak isteyenlere karşı milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanıdır” diyen Sezen mesajında ,”İmkânsızlıklara rağmen, şahadet ve gazilik pahasına kazandığımız bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. AK Parti hükümetleri olarak bir taraftan ülkemizi layık olduğu en üst seviyeye çıkarmanın gayreti ve çabasını verirken bir yanda da bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya ve bu değerleri yüceltmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

“Emperyalistlerin yeni Sevr hayaline su taşıyorlar”

 

Aradan geçen 104 yıla rağmen emperyalist güçlerin strateji değiştirerek PKK, PYD, SDG ve FETÖ gibi çeşitli harflerle anılan terör örgütleri ve onların ülkemizdeki işbirlikçileri üzerinden hesaplarından vazgeçmediklerini vurgulayan Sezen, “Emperyalist güçler hesaplarını doğrudan içeriden vurmakta ve emelleri için her türlü alternatifi denemektedirler. Misak-ı Milli sınırlarını anlamayan, siyasi çıkarları için her türlü gayrı yasal oluşumdan destek istemeye çekinmeyen, bunlara da her türlü vaadi veren gaflet ve delalet içindeki bazı kesimler, bilerek ya da bilmeyerek emperyalistlerin yeni Sevr hayallerine su taşımaktan başka bir amaç içerisinde değildir. Ancak bilinmelidir ki bu millet, en zor zamanlarında bile 'Çanakkale geçilmez' dedirten bir inancın mirasçısıdır” dedi.

 

“Bu millet bağımsızlık kararlılığını en son 15 Temmuz’da gösterdi”

 

Sezen sözlerini, “Kadın, erkek, genç, yaşlı toplumun her kesimi en son 15 Temmuz'da vatanını koruma, demokrasiye ve bağımsızlığına sahip çıkma konusundaki kararlılığını tüm dünya ile birlikte emperyalistlerin yerli işbirlikçilerine bir kez daha ilan etmiştir. Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Mekânları cennet olsun” ifadeleri ile noktaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum