Savcı Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin davanın sanığı açlık grevinde öldü

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın 31 Mart 2015'te makam odasında terör örgütü DHKP/C üyelerince rehin alınarak şehit edilmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan Mustafa Koçak'ın açlık grevinde öldüğü bildirildi.

Savcı Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin davanın sanığı açlık grevinde öldü
25 Nisan 2020 - 02:09

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın 31 Mart 2015'te makam odasında terör örgütü DHKP/C üyelerince rehin alınarak şehit edilmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan Mustafa Koçak'ın, açlık grevinde öldüğü bildirildi.


Açlık grevinde hayatını kaybetti
 

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesince karara bağlanan ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca onanması istenen davanın tutuklu sanıklarından Mustafa Koçak'ın cezaevinde bir süredir açlık grevinde olduğu ve hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yerel mahkeme sanık Mustafa Koçak'ı, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, savcı Kiraz'ın şehit edilmesiyle ilgili, ayrıca 'kasten öldürmeye yardım' suçundan 27 yıl, 'kamu görevlisini silahla hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 12 yıl ve 'Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet' suçundan da 3 yıl olmak üzere toplam 42 yıl hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin karar, istinaf mahkemesince de uygun bulunmuş ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan tebliğnamede de sanık Koçak'a verilen cezanın onanması istenmişti


YORUMLAR

  • 0 Yorum