Son örnek ise bir hastaya yapılan PEG uygulamasıyla geldi. PEG, ağız yoluyla beslenemeyen hastaların mideye esnek bir tüp ile beslenmesini sağlayan bir yöntemdir. Sandıklı Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen bu başarılı işlem, beyin tümörü nedeniyle beslenme sorunu yaşayan 72 yaşındaki hastaya umut oluyor. Genel cerrahi uzmanı Opr. Dr. Resul Sarıgül ve ekibi tarafından gerçekleştirilen bu adım, hastanenin sunduğu yenilikçi sağlık hizmetlerinin bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.
![](https://www.afyonkenthaber.com/images/files/2024/02/65c9e1a8f4036.jpeg)