SAADET PARTİSİ ŞUBAT AYINI DEĞERLENDİRDİ

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı değerlendirme açıklaması yaptı. Şubat ayının değerlendirildiği toplantıda ,İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Erhan Akpınar açıklamada bulundu

SAADET PARTİSİ ŞUBAT AYINI DEĞERLENDİRDİ
06 Mart 2018 - 15:23

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl  STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı değerlendirme açıklaması  yaptı. Şubat  ayının değerlendirildiği toplantıda ,İl  STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Erhan Akpınar açıklamada bulundu      


Erhan Akpınar ; ziyaret ve görüşmeler güzel bir havada gerçekleşti.STK ,sendika ve odalarla  zaman zaman görüşülerek birbirlerine görüş ve düşüncelerini aktarması gerekiyor dedi.

Ziyaretlere ;   İl STK ve Halkla ilişkiler başkanı Erhan Akpınar , İl Yatırım  ve Kalkınma başkanı Hamza Gümüşkanat  ,İl mahalli idareler başkanı  İlyas Dikici  ,  Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva ve Merkez ilçe Bşk Yardımcısı Orhan Arslan  katıldı.


Resmi Kurum , Sivil Toplum Kuruluşları Oda ve Basın Ziyaretlerimiz Oldu.

Afyonkarahisar İşci Emeklileri Derneği Başkanı Ahmet Ege, Askf Başkanı Orhan Küçüksağrıcı, Ensar Derneği Şube Başkanı İbrahim Durgut ,Zeka İl Koordinatörü Vahit Akyol, Afad Müdürü Mehmet Buldan ,Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya ,Kızılay Şube Başkanı İsmail Danıştekin ,Eğitim Sen Şube Başkanı Ender Karaaslan Sebzeciler Odası Başkanı Veysel Gök ,Şeker İş Sendikası Başkanı Murat Karamoçu Ziyaret Edildi.

 

Basın Kuruluşlarından   Odak Gazetesi Mehmet Emin Güzbey ,Kocatepe Gazetesi Şükrü Küçükkurt,Kanal 3 Ahmet Taşpınar Ziyaret Edildi.
                                                                                                                                                           Akpınar  ; konuşmasında, Şubat ayının yakın tarihimiz açısından çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “27 Şubat tarihi Türkiye’nin milli ve manevi kalkınmasına öncülük etmiş, İslam dünyasına ufuk açmış, yön çizmiş bir büyük liderin, Erbakan’ın vefatının 7. yıldönümüdür.
Türkiye’de adil bir düzen dünyada da İslam birliğinin kurulması için 42 yıl mücadele veren liderimiz, Prof.Dr. Necmettin Erbakan Saadet Partimizin Genel Başkanı olarak vefat etmiştir.
Bize Saadet Partisi, Milli Görüşü miras bırakmıştır.O mirasa sahip çıkmak için Saadet Partisinde var gücümüzle çalışıyoruz.
 Şubat ayının diğer bir önemi  ise 28 Şubattır. Ülkenin geleceğine ipotek koymuş, antidemokratik kirli bir darbenin 21’inci yılıdır” ifadelerini kullandı.

 

Akpınar ;28 Şubat’la hesaplaşıyoruz diyenlerin Erbakan’ın yolundan gidiyoruz diye kimseyi kandırmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti: “Kimse kimseyi kandırmasın. 28 Şubat’la hesaplaşmak bankalardan bir gecede 50 milyar doları hortumlayanların yakasına yapışmakla olur. 28 Şubat’la hesaplaşmak, 1 yılda faize 70 milyar ödemekle değil, tıpkı Erbakan gibi 1 yılda denk bütçe yapmakla olur. 28 Şubat’la hesaplaşmak ABD ile ortak mekanizma kurmakla değil. D-8’lere sahip çıkmakla olur. 28 Şubat’la hesaplaşmak şeker fabrikalarını haraç mezat satmakla değil, 14 şeker fabrikası daha yapmakla olur. Atanamayan öğretmeni atamakla olur. Emekliyi, asgari ücretliyi, taşeron işçiyi açlığa mahkûm etmekle değil, milletin hakkını millete vermekle olur.”
                                                                                                                                                                             

Akpınar; cumhuriyet tarihinin darbeler tarihi olduğuna vurgu yaparak, “60 ihtilali, 71 muhtırası, 80 darbesi, 28 Şubat postmodern darbesi ve son olarak 15 Temmuz hain kalkışmasıdır. Hayatımız neredeyse her 10 yılda bir darbelerle kesintiye uğratılmıştır. Ama tüm bu darbelerin içinde en sinsi ve en kirli olanlarından birisi 28 Şubat darbesidir. Çünkü 28 Şubat darbesi ile bu milletin, bu ülkenin geleceği çalınmıştır. Çalışanın emeği, fakir fukaranın ekmeği çalınmıştır. Topyekûn bir milletin umudu, gelecek hayalleri çalınmıştır. Çünkü ne irtica, ne şu, ne bu 28 Şubat’ın iki sebebi vardır. Biri, rantiyecilere giden hortumun kesilerek, milletin hakkının millete aktarılması. Diğeri ise D-8’lerin kurulmasıdır. Birincisi içerideki işbirlikçi rantiyeyi, diğeri de dışarıdaki emperyalistleri rahatsız etmiştir.
28 Şubat darbesinin siyasi sonuçlarından çok ekonomik sonuçları ağır olmuştur. Ekonomik sonuçları en az siyasi sonuçları kadar ağır ve ahlaksızdır. Örnek olsun diye sadece bir rakam vermek istiyorum; 28 Şubat irtica yaygarasının altında, 22’si özel 4’ü devlet bankası olmak üzere tam 26 tane bankanın içi boşaltılmıştır. Sadece bu soygunun millete maliyeti 50 milyar doların üzerindedir. Ne demek 50 milyar dolar! Daha iyi anlaşılsın diye bir kıyas yapmak istiyorum. SEKA’ları sattık. Tekel’i, Telekom’u, Tüpraş’ı, Petkim’i sattık. 119 anonim şirketi ve 216 işletmeyi sattık. Onlarca limanı, tersaneyi sattık. Şimdi elde kalan son fabrikaları, 14 şeker fabrikasını da satılığa çıkardılar. Peki, tümünden elde edilen ve edilecek gelir ne kadar? 50 milyar dolar etmiyor.”


Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı yakından takip ediyoruz.Allah askerimizin ve milletimizin yardımcısı olsun. Hiç şüphe yok ki; ülke olarak tarihin en kritik, en hassas dönemlerinden birini yaşıyoruz. Dört bir yandan kuşatma altındayız. Türkiye üzerinde emelleri bulunan herkes adeta fırsat kolluyor. Bu kuşatmayı kırmanın ilk şartı milletimiz içinde birlik ve beraberliği sağlamaktır. Huzur, adalet ve kardeşliği sağlayacak adımları atmaktır.Şehitlerimize rahmet, milletimize sabır,gazilerimize şifa diliyorum 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum