Bu önemli an, hem Rashelle Rebong'un kişisel tercihi hem de farklı kültürlerin buluştuğu bir anı olarak tarihe geçti.İhtida merasiminde, Rashelle Rebong'un heyecan ve mutluluk dolu anları yaşandı. Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcısı Harun Yılmaz'ın rehberliğinde Kelime-i Şehadet getiren Rebong, İslam'ı seçmenin verdiği mutluluğu ifade etti. Bu anlamlı kararın ardından Rebong, ismini Rasime olarak değiştireceğini açıkladı, bu da onun İslam dünyasına katılımının sembolik bir adımı oldu.Rashelle Rebong'un Müslüman olma kararı, İslam'ın evrenselliğini ve hoşgörüsünü bir kez daha vurguluyor. Bu özel karar, dinler arası anlayışın güçlenmesine ve birbirimizi daha iyi anlamamıza vesile olacak gibi görünüyor.İhtida merasimi sonrasında Rashelle Rebong'a, Müslümanlıkla ilgili temel bilgilerin yer aldığı Kur'an-ı Kerim, İhtida Öyküleri ve Peygamberimizin Hayatı kitapları hediye edildi. Bu hediyeler, Rebong'un İslam'ı daha yakından tanıması ve yeni hayatına daha sağlam adımlarla ilerlemesi için anlamlı bir destek oluşturacak.
![](https://www.afyonkenthaber.com/images/files/2023/11/65671ba710b4f.jpg)