Her yeni başlangıç, beraberinde yeni umutlar, sevinçler ve heyecanlar getirir. Covid-19 pandemisinin getirdiği telaş ve panik, ilkbaharın doğuşunu gölgede bıraksa da, evimizde ve hayatımızda yenilenme her gün devam ediyor. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, pandeminin zorluklarına rağmen Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen projeler ve geleceğe dair umut dolu mesajlar verdi.
Evde Kalmak ve Sabretmek Yeni Bir Başlangıçtır
Pandemi sürecinde evde kalmayı, birbirimize sabretmeyi ve haberlerde gördüklerimizle şükretmeyi öğrenmek yeni bir başlangıç olarak değerlendirilmeli. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Evde kalmanın bize kattığı değerler ve hayatımızdaki yenilenmelerle birlikte, bu zor günleri ülke olarak, Afyonkarahisar olarak sağlıklı bir şekilde atlatacağız," dedi.
Ağaçlandırma ve Yeşil Alan Projeleri
Afyonkarahisar'da son 18 yılda yaklaşık 109 milyon fidan dikilerek, şehrin orman alanı %16,6'dan %19,8'e çıkarıldı. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Afyonkarahisar'ın yüzölçümünün %19,8'i orman alanı olarak, vatandaşlarımızın rahat nefes alacağı, hoşça vakit geçireceği ve stres atacağı birçok şehir ormanı ve mesire yeri tesis ettik," dedi. Ayrıca, arıcılığı desteklemek için 15 bal ormanı ve şehitler anısına 86 şehitler ormanı kuruldu.
Sosyal Sorumluluk ve Park Projeleri
Afyonkarahisar genelinde 832 okul bahçesi, 248 ibadethane ve 36 sağlık tesisi bahçesi ağaçlandırıldı. 727 km karayolu kenarı ağaçlandırılarak, şehrin simgesi olan leylaklar için 100.000 leylak dikildi. Afyonkarahisar Belediyesi de şehir içinde Karayolları Parkı, Macera Parkı, Masal Dünyası Parkı, Paten ve Kaykay Parkı, Engelsiz Park ve
veysel eroğlu Parkı gibi muazzam parklar tesis etti.
Sağlıklı ve Güzel Günler Yakında
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Bu zor günlerin sonunda ışık görülecek ve tekrar korkmadan, çekinmeden ailemize sarılacağımız günler mutlaka gelecek. Sağlığımızı koruyarak ve sosyal izolasyon kurallarına uyarak, bu süreci atlatacağız," dedi.