Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi şehit oldu

Hakkari Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında görevli 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu şehit düştü.

Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi şehit oldu
27 Temmuz 2021 - 00:45
Kuzey Irak’ın Hakurk bölgesindeki Goraspi Dağı’ndan hain teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu bir askerimizden acı haber geldi. Hakkari Otluca Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında görevli 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu şehit düştü.

ACI HABER BABA OCAĞINA ULAŞTI
2018 yılında göreve başlayan ve evli olduğu öğrenilen Halil Çelebi’nin acı haberi memleketi Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde yaşayan anne ve babasına ulaştırıldı. Kırıkkale Belediyesi tarafından da şehidin evi Türk bayraklarıyla donatıldı. Acı haberi alan şehidin yakınları ve komşuları evin önünde toplandı.

MİLLİ SAVUMA BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Pençe Harekâtı (Irak Kuzeyi/Hakurk) bölgesinde 26 Temmuz 2021 tarihinde bir üs bölgemizden yol emniyetine çıkan unsurlarımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum