"OSB Bizden Önce Tabeladan İbaretti"

2009’dan günümüze Şuhut’ta her alanda destan yazan Şuhut Belediye Başkanımız Recep Bozkurt, ilçemiz ekonomisinin tarım ve hayvancılığın yanında sanayi alanında da güçlenmesine büyük önem verdi.

Reklam
"OSB Bizden Önce Tabeladan İbaretti"
14 Şubat 2019 - 21:05

2009’dan önce sadece bir tabeladan ibaret olan Şuhut Organize Sanayi Bölgesi Başkan Bozkurt’la birlikte muazzam bir değişim yaşayarak günümüzde altyapı, üst yapı ve diğer imarla ilgili sorunları çözülmüş bir bölge oldu. Konuyla ilgili bilgiler veren Başkan Bozkurt, “Merkezi hükümetimiz ve Bakanımız vesilesi ile Şuhut’ta hayal edilemeyenleri gerçekleştirdik. Bunlardan sadece bir tanesi Organize Sanayi Bölgemiz bugün 38 firmaya 42 parsel tahsis edilmiş, 8 firma üretime geçmiş, 3 firma üretimsiz, 2 firmanın inşaatı tamamlanmış, 6 firmanın da inşaatı devam eder hale geldi. Bunların tamamını gerçekleştirirken tek gayemiz, İlçemizde yeni istihdam alanları oluşturmak, yeni fabrikalarla ilçemiz ekonomisini güçlü tutmak, tarım ve hayvancılıkla geçinen hemşehrilerimize alternatifler sunmak oldu. Bu çalışmaları gerçekleştirirken halkımızın ve Ak Parti hükümetimizin özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katkısı asla inkar edilemez” dedi. Başkan Bozkurt, son olarak “Şuhut’u her alanda olduğu gibi bu alanda da hak ettiği noktaya getireceğiz. Şuhut Organize Sanayi Bölgemiz şuanda benzerlerinden ayıran Teşviklerle alakalı bizler günlerce ilgili bakanlıklarda mücadele verdik ve sonunda özel sektörün ilçemizde yatırım yapmasını kolaylaştırmak için durmadan çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah halkımızın teveccühü ve desteğiyle yeni dönemde ilçemize her alanda olduğu gibi daha fazla hizmet edecek ve tesis kazandırmanın mücadelesini vereceğiz” dedi.

 

2-Özel Sektörü Sürekli Teşvik Ettik.Şuhut Belediye Başkanımız Recep Bozkurt, İlçemizde daha fazla istihdam alanları oluşturmak amacıyla özel sektöründe teşvik edildiğini kaydetti. Başkan Bozkurt, Şuhut’ta daha çok iş alanları oluşturmak maksadıyla bir çok çalışmanın 2009’dan günümüze Belediyemiz tarafından ve kamu kurumları tarafından gerçekleştirilmesi için girişimlerde bulundu.


Özel Sektörü Sürekli Teşvik Ettik.


İlçemizde özellikle yeni girişimcilerin artması ve istihdam alanları oluşturması maksadıyla çok program gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Bozkurt,”KOSGEB gibi kurumlardan faydanalanabilmesi için bir çok vatandaşımıza defalarca eğitim verdik, bu vatandaşlarımızın bu hibe ve desteklerden faydalanması için de takipçi olduk” dedi. Başkan Bozkurt, bu sayede ilçemizde bir çok yeni iş yerinin açıldığına dikkat çekerek, “Özel sektörün daha fazla istihdam ve ilçemiz ekonomisine katkı sunması için sürekli teşvik ettik. Belirli aralıklarla yaklaşık 750 vatandaşımıza bu şekilde kurs verdik, bu vatandaşlarımızdan bir çoğu da KOSGEB gibi kurumların imkanlarından faydalandı” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum