Öğrencilerin Huzur ve Güvenliği Önemli !!

İlimizde eğitim gören ve yurt ve apart imkânlarından faydalanan üniversite öğrencilerinin huzur ve güven ortamında bir eğitim öğretim hayatı geçirebilmeleri için düzenlenen Üniversite Güvenlik Toplantısı AKÜ Senato Salonunda yapıldı.

 Öğrencilerin Huzur ve Güvenliği Önemli !!
21 Eylül 2018 - 14:34

Toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdür Vekili Gürsel Yıldız, rektör yardımcıları, fakülte dekanları, ilgili kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileriyle diğer ilgililer katıldı.
 
Öğrencilerin Huzur ve Güvenliği Önemli
 
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz: “İçişleri Bakanlığı bu tür toplantıların yapılmasını önemsiyor ve yılda en az iki kez yapılmasını öngörüyor. Bu toplantıda öğrencilerimizin tüm sorunlarını kapsamlı bir şekilde ele alacağız. Üniversite öğrencilerimizin vatandaşlarımızla iç içe olması ilimiz adına da güzel bir gelişme olacaktır. Onların ailelerinden, memleketlerinden uzakta bu ilde, huzur ve güven ortamında eğitim alabilmeleri için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda hepimiz hassas olmalıyız. Ben bu vesileyle akademik eğitim hayatına başlayan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor ve iyi bir akademik yıl geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.
 
Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkililerince üniversite yerleşkesi, yurtlar ve çevresi için alınan trafik, güvenlik ve asayiş tedbirleri hakkında bilgiler verildi.
 
Sunumun ardından Vali Tutulmaz tarafından başta AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş olmak üzere tüm katılımcılara söz verilerek toplantı konusu ile ilgili görüşleri alındı.
 
Tüm Denetimleri Eksiksiz Yapalım
 
Belirtilen konuları dinleyerek görüşlerini dile getiren Vali Mustafa Tutulmaz: “Üniversite bölgesini daha huzurlu, daha sakin, daha yaşanabilir ve eğitime daha uygun hale getirebilmeliyiz. Uyuşturucu maddelerin kullanımından, yiyecek içeceklerin hijyen ve sağlıklı olmasına, yurt ve apartların güvenliğine, ulaşım imkanlarının düzenine kadar tüm denetimleri eksiksiz yapmalı ve herhangi bir soruna mahal vermemeliyiz. Geçtiğimiz yıl çok büyük bir sorunla karşılaşmadık. Umarım yeni dönemde de sorunsuz bir süreç geçiririz” diye konuştu.
 
Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmasının ardından gündemdeki diğer konuların görüşülmesi ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunulmasıyla toplantı sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum