Reklam
Reklam

Normalleşmeye detayları belli olmaya başladı!

Türkiye, 17 Mayıs 2021 tarihinde tam kapanmanın sonlanmasını beklerken tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra kademeli normalleşme kararları için Kabine toplantısına çevrildi.

Normalleşmeye detayları belli olmaya başladı!
14 Mayıs 2021 - 17:59
Edinilen bilgilere göre, ilk aşamada sokağa çıkma kısıtlaması akşam saat 21.00'de başlayacak, cumartesi günleriyse kısıtlama olmayacak. Esnafın ise bazı önlemlere uyarak açılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Mayıs sabahı sona erecek tam kapanma sonrası uygulanacak normalleşme takviminin Pazartesi günü gerçekleştirilecek Kabine toplantısı sonrası açıklanacağını açıkladı .

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI CUMARTESİ GÜNÜ OLMAYACAK
Kademeli normalleşmenin de nasıl olacağı herkes tarafından merak edilmeye başlandı Sokağa çıkma kısıtlamasının artık 19.00'da değil önceden olduğu gibi saat 21.00'den sonra olması bekleniyor.Cumartesi günleri ise sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacak. İlk etapta sokağa çıkma kısıtlamasının yalnızca pazar günü devam edeceği konuşuluyor.

Kulislere göre bu sene okullar açılmayacak, yani uzaktan eğitim devam edecek. Her şey yolunda giderse okulların en erken Eylül, Ekim döneminde eğitime başlaması bekleniyor.

Normalleşme kapsamında ilk olarak berber, terzi, kuaför gibi küçük işletmelerin açılabileceği konuşuluyor. Restoran ve kafelerin de dış alanlarını kullanarak saat ve müşteri kotasıyla açılabileceği konuşuluyor.

Turizm ile ilgili hazırlıklar da tüm hızı ile devam ediyor. Kademeli açılma süreci içerisinde düğün, nişan, taziye, asker uğurlama gibi organizasyonlara vaka sayılarının daha da düşmesinden sonra izin verilmesi bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum