Reklam
Reklam

Netflix Türkiye kapanıyor mu? Açıklama geldi !

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Netflix tartışmaları ile alakalı son dakika açıklamalarında bulundu. Netflix Türkiye ile ilgili gelişmeler vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Ülkemizde hatrı sayılır bir takipçisi olan Netflix'in Türkiye'den çekileceği konuşuluyor.

Netflix Türkiye kapanıyor mu? Açıklama geldi !
21 Temmuz 2020 - 01:57
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Netflix tartışmaları ile alakalı son dakika açıklamalarında bulundu. Mahir Ünal, Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne ve sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inandıklarının altını çizdi

Sosyal ağ hesabından yapmış olduğu paylaşımda ‘NetflixTurkey ne siyasi seviyede AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmî seviyede İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin işbirliğiyle Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum’ diye konuştu.

Diğer yandan AK Parti Medya Tanıtım Başkanı Mahir Ünal, katılmış olduğu bir televizyon yayınında Netflix ile alakalı soruya şu yanıtı vermişti:

“Netflix yerli bir yapım istedi. O yapımdaki bir karakter çok tepki topladı. RTÜK de bu tepkileri yapımcı şirketle paylaştı. İlgili yapımcı şirket de bu tepkilere hassasiyet gösterdi. Biz bu dijital platforma karşı değiliz ki. Bunu dile getirmek nasıl antidemokratik olarak lanse ediliyor anlayamıyorum. Sadece RTÜK dizi yapımcılarıyla senaryo aşamasında hassasiyetleri ve tepkileri paylaştı. Bu suç mudur?” ifadelerine yer verdi 

YORUMLAR

  • 0 Yorum