İş Birliği ve Kültürel Değerler Üzerine Yoğun Görüşme
Görüşme esnasında, Sandıklı'nın zengin kültürel mirasının daha geniş bir kitleye ulaşması ve bölgeler arası dayanışmanın güçlendirilmesi üzerinde duruldu. Aynı zamanda iş birliği olanakları da ele alındı. İSTAFDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saltık, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, Sandıklı ve Afyonkarahisar'ın kültürel değerlerinin korunması ve geliştirilmesinin büyük önem taşıdığını belirterek, bu buluşmanın bölgenin kültürel ve sosyal niteliklerinin güçlendirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.İSTAFDER'den Sandıklı'ya Destek Mesajı
Saltık, dernek olarak ilçenin gelişimine destek vermek için her türlü iş birliğine açık olduklarını ve Belediye Başkanı Çöl'e gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl ise İSTAFDER'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yerel kültürel zenginliklerin korunması ve toplumsal dayanışmanın güçlenmesine yönelik iş birliği niyetlerini paylaştı.Kültürel Bağların Güçlendirilmesi Hedefleniyor
Çöl, İSTAFDER ile olan kültürel bağların güçlendirilmesinin ve şehrin gelişimine katkı sağlamanın amaçlar arasında yer aldığını vurgulayarak, misafirlerine nazik ziyaretleri için teşekkürlerini iletti. Bu olumlu gelişmeler, Sandıklı'nın kültürel zenginliklerini daha geniş kitlelere tanıtmak ve bölgeler arası dayanışmayı güçlendirmek adına atılmış önemli bir adım olarak kayda geçti.