Reklam
Reklam
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğrencilere tablet bilgisayar!

Millî Eğitim Bakanlığınca, 05-11 Nisan tarihleri arasında tedarik edilen 34 bin 445 adet tablet bilgisayarın sevkiyatına başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğrencilere tablet bilgisayar!
08 Nisan 2021 - 17:20
Bu fazdaki 19 bin 524 tablet, yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine ulaştırılacak. Sonuç olarak yatılı bölge ortaokullarındaki bütün öğrencilerimize tablet desteği sağlanmış olacak.

Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan habere göre, uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar desteği devam ediyor. 11. faz tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında Bakanlık aracılığıyla tedarik edilen 34 bin 445 cihaz, 25 GB internet paketiyle eş güdümlü hafta sonuna kadar 29 ile ulaştırılacak. Bu fazdaki dağıtımda, tablet bilgisayarların 19 bin 524’ü yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine ulaştırılacak. Sonuç olarak yatılı bölge ortaokulu öğrencilerinin tamamı tabletlerine kavuşmuş olacak. 34 bin 445 tablet bilgisayarlık 11. faz dağıtım programında, tablet bilgisayarların ulaştırıldığı illerin yöneticileri ile video konferansla bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şu şekilde konuştu: “Öğretmenlerimizin uzaktan eğitim sistemlerimize erişimde ihtiyacı olan öğrencilerimizin EBA Destek Noktaları ve Mobil Destek Araçları ile buluşturulması amacıyla çaba sarf ettiğini takip ediyoruz, bütün meslektaşlarıma emekleri amacıyla teşekkür ediyorum.

Bugün itibarıyla 15.105 EBA Destek Noktası ve kırsal kesimde bulunup erişim ihtiyacı olan öğrencilerimiz amacıyla de 185 adet Mobil EBA Destek Aracı, çocuklarımızın hizmetinde. Eğitim bölümünde dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitesi olan EBA dijital platformunda öğrenci, öğretmen ve velilerimizin de işaret ettiği gibi içerik niteliği giderek artıyor. Bu zorlu süreci hep eş güdümlü çaba sarf ederek atlatacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum