Millet Kıraathanesi projesi Afyon Zafer Meydanı'nda hayat bulacak

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet Kıraathanesi’ projesi Zafer Meydanı’nda hayat bulacak

Millet Kıraathanesi projesi Afyon Zafer Meydanı'nda hayat bulacak
02 Temmuz 2020 - 15:37

MEYDANIN GÖRSEL KİMLİĞİNE YAKIŞACAK

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in girişimleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Bölge ve Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda 2. Vakıf İşhanı yıkılarak, yerine bölgenin mimarisine uygun Millet Kıraathanesi yapılacak.

Afyonkarahisar Belediye Meclisinin Temmuz ayı toplantısında alınan karara göre 2. Vakıf İşhanı ile Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesinin olduğu iki parselde trampa edilecek. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vakıf İşhanı’nın bulunduğu alanı Zafer Meydanı’nın görsel kimliğine yakışacak şekilde Millet Kıraathanesi’ yapacaklarını söyledi.

ALTINDA SERGİ SALONU OLACAK

Mevcut Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi’nin riskli bina kapsamında olduğunu hatırlatan Başkan Zeybek, “İkili iyi ilişkilerle Kültür ve Turizm Bakanımızla, Vakıflar Genel Müdürü ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi ile Vakıf İşhanı’nı trampa edeceğiz. Vakıf İşhanı’nı yıkarak burayı Afyon Lisesi ve Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nin  mimarisine uygun, altında sergi salonu olacak biçimde Zafer Meydanımıza 2 kattan oluşan Millet Kıraathanesi kazandıracağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum