Reklam

MHP ADAYI KELEKÇİ: "BOLVADİN'İ TARIM VE HAYVANCILIKLA BÜYÜTECEĞİZ"

Milliyetçi Hareket Partisi Bolvadin Belediye Başkanı Selahattin Kelekçi seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

MHP ADAYI KELEKÇİ: "BOLVADİN'İ TARIM VE HAYVANCILIKLA BÜYÜTECEĞİZ"
14 Aralık 2018 - 16:27

“Bizim Kurtuluşumuz Tarım, Hayvancılık Ve Tarıma Dayalı Sanayidedir”

 

Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla sık sık bir araya gelen ve projelerinden bahseden MHP adayı Selahattin Kelekçi, bu kapsamda Bolvadin’de ziraat ve hayvancılık yapan çiftçilerle yaptığı görüşmelerde belediye yönetimini kazandıkları takdirde tarım ve hayvancılığa büyük önem vereceklerini söyledi. Kendisinin de esnaflığın yanı sıra hayvancılıkla yıllardır iştigal ettiğinin altını çizen Kelekçi, “Bolvadin’imizin tarihi, sosyal ve ekonomik yapısı eskiden beridir tarım ve hayvancılık üzerine inşa edilmiştir. Tarihte tiftik borsası, yapağı borsası kurulmuş olan ilçemiz ne zaman tarım ve hayvancılıktan uzaklaşmış, o vakitten beri göç vermeye, fakirleşmeye başlamıştır. Bizim kurtuluşumuz tarım, hayvancılık ve tarıma dayalı sanayidedir” diye konuştu.

 

 

“Özel Tarım Lisesi Kuracağız”

 

Üretim ekonomisine geçmeyi amaçladıklarını da vurgulayan Kelekçi, "Başından beri öneriyorum. Üretmeden tüketmek olmaz. Yani üretim ekonomisine geçeceğiz. Tarıma dayalı işletmeler açacağız. Onun için tarıma dayalı sanayi geliştireceğiz. Ekilmeyen tarım alanlarını ekeceğiz. Meralarımızı atıl olmaktan kurtaracağız. Benim derdim gençler. Belediye olarak Özel Tarım Lisesi kurulmasını sağlayacağız. Buradan mezun gençlerimizle ilçemizdeki tarımı geliştirecek, bu alandaki yetişmiş işgücü ihtiyacı karşılayarak bilinçli tarımın ilerlemesini sağlayacağız.  Arazilerimizin yüzde 25'i atıl ve onu işlevsel hale getireceğiz. Refahımız artacak.” diyerek sözlerine devam etti.

 

“Üreten İnsanlar Bu Şehrin En Değerli İnsanlarıdırlar”

 

Kelekçi konuşmasına, gıda, tarım ve hayvancılıkta geleneksel yöntemlerle işi öğrenenler olduğunu ancak artık eğitimli kişilerin de sektörde daha fazla yer almaya başladığını belirtti. Kelekçi, “Artık öyle bir yere doğru gidiyor ki gıda, tarım ve hayvancılık gerçekten bu işi anadan babadan öğrenen çok değerli arkadaşlarımızın olduğu kadarıyla, bu sefer daha farklı şekilde eğitim almış arkadaşlarımız da bu işe sahip çıkıyor. 'Çobana kız vermezler' diyorlar. Çoban kadar kutsal bir insan olur mu? Bizim her şeyimiz, canımız. Gerçekten bu işle iştigal eden, üreten, buğday üreten, süt üreten, et üreten, meyve, sebze üreten insanlar bu ülkenin bu şehrin en değerli insanlarıdır. İnşallah inanıyorum bu üretimimiz gittikçe artacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum