Reklam
Reklam
Reklam

Mehmet Zeybek Ramazan ayı mesajı yayınladı

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Ramazan Ayı mesajı yayınladı

Mehmet Zeybek Ramazan ayı mesajı yayınladı
12 Nisan 2021 - 23:48
On bir ayın sultanı olan ve Müslümanların büyük bir özlemle beklediği Ramazan-ı Şerif'in bütün bereketi ile yüreklere sevinç ve manevi coşkular getirdiğini ifade eden Zeybek Başkan "Zengin ile yoksul arasında bir köprü kurulduğu kıymetli bir aydır Ramazan ayı. Karşılıklı hoşgörünün, güvenin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın bulunduğu yerde huzur vardır, barış vardır. Ramazan ayının insanlar arasında birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı vardır. Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimiz ve geleneklerimiz Ramazan ayında tekrar güçlenir ve kuvvetlenir” dedi.

 Ramazan-ı Şerif'in bütün bereketi ile yüreklere sevinç ve manevi coşkular getirdiğini ifade eden Başkan Zeybek, Ramazan Ayı varlıklı ile yoksul arasında bir köprü kurulduğu kıymetli bir ay bulunduğuna ilgi çekti. Zeybek tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi; “Karşılıklı hoşgörünün, güvenin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın bulunduğu yerde huzur vardır, barış vardır. Yine Ramazan Ayının insanlar arasında birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı vardır. Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimiz ve geleneklerimiz Ramazan ayında tekrar güçlenir ve kuvvetlenir. Birlik ve beraberlik ruhuyla rahmetin ve mağfiretin doruğa vardığı 11 ayın Sultanı Ramazan Ayı’na giriyoruz. Bizler istiyoruz ki, komşusu açken tok yatmayan bu millet, Ramazanda da kardeşlerine acıma elini uzatsın. Uzatsın ki; ‘İnsanların en hayırlısı insanlara yararlı olandır’ hadisinin yalnızca sözde kalmadığını, yüreğimizi meydana koyarak bu sözün gereğini nasıl yerine getirdiğimizi dün bulunduğu gibi bugün de tarihe not düşelim.”

COVİD-19 salgını ile mücadelenin geçen yıldan itibaren devam ettiğini ifade eden Başkan Zeybek, “Tüm dünyayı etkileri altına alan ve ülkemizde de can kayıplarına namacıyla olan COVİD-19 salgını ile mücadelemiz devam ediyor. Salgını yenmemiz amacıyla maske, uzaklık ve temizlik kurallarına uymalıyız. Ramazan ayı bundan dolayı şehrimizde birlik ve beraberlik ruhu ile zorda kalan kardeşlerimizle ekmeğimizi bölüşmeye devam edeceğiz. COVİD-19 salgını başladığı ilk günden itibaren belediye olarak halkımızın ve esnafımızın yanısıra olmaya devam etti. Hayırseverlerimizin takviyeleri ile ‘Kardeş Eller Sofrada Buluşuyor’ projesini yaşama geçirdik. Mübarek Ramazan ayında da gereksinim sahibi ailelerimize belediyemiz öncülüğünde hayırseverlerimizin desteği ile ulaştıracağız. Halkımızın yanısıra olamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ramazan ayında tutulan oruçların kabul olması temennisinde tespit edilen Başkan Zeybek, “Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içersinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır. Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış hem de aç ve yoksulların durumunu daha iyi idrak etmiş olurlar. Bu amaçla Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi'ni sahip olan Ramazan Ayı'nın şehrimize, ülkemize ve İslam Âlemine, bütün insanlığa sağlık başta olmak üzere barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum