Mehmet Zeybek. Miraç Kandili mesajı yayınladı

AFYONKARAHİSAR Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Miraç Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Mehmet Zeybek. Miraç Kandili mesajı yayınladı
21 Mart 2020 - 13:13 - Güncelleme: 04 Eylül 2020 - 10:46

AFYONKARAHİSAR Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Miraç Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Zeybek, manevi gecelerin, insanlar arası dostluk ve kardeşliğin gelişmesinde büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, halkın manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel geceler olduğuna dikkati çeken Başkan Mehmet Zeybek, şunları kaydetti.

"Kandiller geçidinin Miraç durağında bu gün manevi dinamiklerimizin en anlamlılarından birini daha idrak ederken Ramazan Ayı'na yaklaşıyor olmanın engin heyecan ve mutluğu içerisindeyiz. Manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Miraç; insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimizin yapmış olduğu, mukaddes ve manevi bir yolculuk, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miracın, manevi yükselişimiz olduğunu, onun da gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan iyi değil duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım.

Bu duygularla İslam Âleminin ve tüm ülkemizin Miraç Gecenizi kutluyor; bu mübarek gecenin insanlığın içerisinde bulunduğu salgın hastalık sürecinden kurtulmasına ve yaşamış olduğu sıkıntıların son bulmasına vesile olmasını Yüce Alla’tan niyaz ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum