Maskelerde yeni dönem başladı !!

Korona virüs salgını sonrasında kullanımı zorunlu hale gelen maskelerde yeni dönem başlıyor. Artık maskeler havayı temizleyen özellikler kazandı

Maskelerde yeni dönem başladı !!
06 Temmuz 2020 - 11:26 - Güncelleme: 06 Temmuz 2020 - 11:33

Dünyayı etkisi altına alan salgınla beraber Türkiye dahil bir çok ülkede maske takmak artık mecburi. Ancak maskelerle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Bugüne dek üretilen ve kullanılan maskelerin asıl amacı, salgını önlemek ve temiz hava solumaktı. Şimdi ise yepyeni bir maske tipi geliyor.

Amerika ve Japonya işbirliğinde üretilen ve UVMask adını taşıyan bu özel maskeler, N95 tipi maskelerden bile iyi. Sebebi ise ultraviyole ışınıyla anlık olarak havadaki partikülleri temizlemesi...

Ultraviyole ışın temizleme teknolojisini kullanan bu özel maske iki adet 25,000µW/cm2 UV-C LED aydınlatma ile solunan havayı anında temizlemektedir.

Bu iki katmandan ilki % 95 oranında partikülleri temizlerken ikinci olan UV-C katmanı ile bu oran % 99.99’a çıkıyor. Maske 0.1 mikron büyüklüğünde partikülleri filtreleyebilirken bu oran N95 maskesinde 0.3 mikron.

Bu maskenin kullanılabilmesi için içerisinde batarya bulunuyor ve ultraviyole ile temizlik bu batarya sayesinde oluyor. 

Batarya ise 6 saat ömre sahip. 6 saatin sonunda maskenizi şarj etmeniz gerekmektedir.

Oldukça hızlı şarj olan maske, bir çok cihazda bulunan USB-C tipi giriş kullanıyor ve maskenin şarj olması için çok beklemiyorsunuz.

Maskenin içerisindeki fitreler değiştirilebiliyor ve aylık 2$ gibi bir maliyet çıkarıyor. Ürün henüz seri üretime geçmiş değil; ancak Ağustos ayında 99 dolardan satışa sunulacak

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum