Mahmut Emin Birliktir ile devam !!

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) 62’inci seçimli olağan genel kurulu dün Yasemin düğün salonunda gerçekleşti

Mahmut Emin Birliktir ile devam !!
19 Ocak 2018 - 23:42

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) 62’inci seçimli olağan genel kurulu dün Yasemin düğün salonunda gerçekleşti. Mevcut başkan Mahmut Emin Birliktir, kooperatif üyelerinin tamamının oyunu alarak yeniden başkanlık görevine seçildi.

 

Divan Başkanlığının Konya Bölge Birliği Başkanı Mehmet Baybağan’ın yaptığı seçimli olağan genel kurulda gündem maddeleri okunarak oylandı. Gündem maddelerinin oylanmasının ardından gelir gider, faaliyet ve bütçeyi okunarak karara bağlandı. Tek liste halinde seçime giren mevcut başkan Mahmut Emin Birliktir, yaptığı açılış konuşmasında katılımcılara teşekkür etti.

 

ESNAFIMIZIN ÖDEME AHLAKI DÜZGÜN

Afyonkarahisar esnafının ödeme ahlakının düzgün olduğuna değinen Birliktir, “Geçtiğimiz yıl bizi 4 yıllığına seçmiş idiniz. Ama yeni bir yasa ile seçimler 3 yıla düştü. Artık her yıl mali genel kurulda yapmayacağız. Ayrıca, Türkiye genelindeki takip oranımız yılsonu itibari ile 13 civarında. Bu sadece yönetimin, personelin başarısı değil. Esnaflarımızın ödeme ahlaklarının düzgünlüğünden ve banka ile olan diyaloglarımızdan. Dolayısıyla Türkiye ve bölge ortalamasının altında takip oranı ile 2017 yılını hep birlikte kapattık” dedi.

 

BANKAMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

ESKKK Başkanı Birliktir’in konuşmasının ardından 62’inci seçimli olağan genel kurula geçildi. Divan Başkanı Mehmet Baybağan, tek liste halinde seçime giren Birliktir ve yönetimine başarılar diledi. Oy birliği ile yeniden başkanlığa seçilen Birliktir, kooperatif üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ederek kapanış konuşmasın yaptı. Birliktir, “Sizlerle bir arada olmak bizlere mutluluk verdi. Desteklerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben burada teşekkürü banka müdürümüze yapmak istiyorum. Biliyoruz sıkıntılar var Halk bankası üzerinde. Malum kendisini dünyanın jandarması zanneden ABD’nin oynadığı büyük bir oyun var. Dolayısıyla bizim bankamızı etkilemeye çalışıyor. Bankamızın her zaman yanındayız. Bütün esnafımıza düşen, kurulduğu halk sandığından bu güne esnaf ve sanatkarın tek dostu olan Halkbankası’na sahip çıkmaktır. Halkbankası’ndan başka gideceğimiz kapımız yok” diye konuştu. Birliktir’in konuşmasının ardından seçimli genel kurul sona erdi. Yeniden başkanlık görevine seçilen Kooperatif Başkanı Mahmut Emin Birliktir, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte tebrikleri de kabul etti. Genel kurula Konya Bölge Birliği Başkanı Mehmet Baybağan, oda başkanları, bakanlık temsilcileri ile kooperatif üyesi esnaflar katıldı>>GÜNAY DOĞAR

 

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTESİ

Mahmut Emin Birliktir

Mustafa Çelik

Çetin Akyol

İbrahim Yörük

Orhan Gazi Çelikalay

 

DENETİM LİSTESİ ASİL

Muammer Arseven

Hüseyin Karnıbüyük

YORUMLAR

  • 0 Yorum