LÜTFEN DİKKAT !!!

Toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının daha da güçlendiği, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği

LÜTFEN DİKKAT !!!
03 Haziran 2019 - 00:16

Toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının daha da güçlendiği, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, millet olma şuurunun idrak edildiği bayramlarda karayolları üzerindeki trafik yoğunluğu artış göstermekte ve dolayısıyla trafik kazaları da artmaktadır.
 
 
Meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi amacıyla Ramazan Bayramı tatili süresince seferberlik anlayışı içinde vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması, bayram tatilinde kazaları en alt düzeye düşürerek yol kullanıcılarının sevdikleriyle mutlu bir bayram geçirebilmeleri amacıyla ilimizde trafik denetimlerinde görevli personele ek olarak, büro hizmetlerinde görevli trafik personeli ile genel hizmet birimleri ile ilçe teşkilatında görev yapan personelden karma ekipleri oluşturulmuş olup, bayram gidiş ve dönüş güzergâhında İlimiz sınırlarında İl Emniyet Müdürlüğünce  (73) trafik ekibi ve (146) trafik personeli ile karadan, Drone ve Helikopter ile de havadan denetimler yapılacaktır.
 
 
     Unutmayınız ki trafik kuralları sizi sevdiklerinize bağlar....
 
 
ASAYİŞ AÇISINDAN ALINACAK TEDBİRLER:
 
İl Merkezinde (20), motorize ekip, (12) Yaya Devriye, (4) Uygulama noktası olmak üzere (250) Personel ile halkımızın huzur içerisinde Bayram Tatillerini geçirmeleri için görev yapılacaktır.
 
-Seyyar satıcı, bohçacı, falcı, dilencileri kesinlikle evinize almayınız. Apartmanınıza giren veya civarda gördüğünüz bu tip kimseleri veya yabancı şahısları bildirmeniz halinde gerekli müdahale edilecektir.
 
-Elden satılan eşyaların hırsızlık ve kaçak mal olma ihtimali yüksektir ve fiyatları caziptir. Satın almanız durumunda zor duruma düşebilirsiniz. Satıcının durumunun şüpheli görülmesi halinde anında kolluk kuvvetlerine bildirilmelidir. Bilmeyerek de olsa çalıntı mal satın almanın suç olduğu unutulmamalıdır.
 
- Dolandırıcıların sermayesi dilidir. Kimsenin sizin dalgınlığınızdan istifade ederek hile ve desiselerle para veya eşyalarınızı almasına, mukaveleler veya senetler imzalatmasına müsaade etmeyiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşırsanız tereddüt etmeden 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmeniz halinde mağduriyetlerin önlenmesini sağlanabilir.
 
- Vatandaşlarımızın bayram ziyareti ve tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacak olmaları ve işyerlerinin uzun süre kapalı olacak olmasından dolayı, evden ve işyerinden hırsızlık olaylarının artabileceği değerlendirilerek hırsızlık şüphelilerine karşı tedbirler alınacaktır.
 
- Alışveriş merkezleri, Pazar yerleri, çarşılar, piknik alanları gibi halkımızın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesine yönelik yaya ve motorize ekip sayısı artırılarak sabit veya hareket halinde uygulamaların yapılması, şehirler arası otobüs terminali, gar, şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarda oluşabilecek yoğunluklar dikkate alınarak kontrol ve denetimlerin artırılmasına yönelik uygulama ve operasyonların icra edilmesi planlanmaktadır.
 
Ayrıca, İl Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutlar, sağlık ve mutluluklar dileriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum