reklam

Kumartaşlı, görevden alındı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi tarafından Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’nın görevden uzaklaştırılmasının ardından kentteki şehit aileleri ve gaziler dernek binasına gelerek duruma tepki gösterdi.

Kumartaşlı, görevden alındı
18 Nisan 2018 - 17:50

18 Nisan 2018 - Çarşamba 10:25Bu haber 10 kez okundu
 
Kumartaşlı, görevden alındı
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi tarafından Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’nın görevden uzaklaştırılmasının ardından kentteki şehit aileleri ve gaziler dernek binasına gelerek duruma tepki gösterdi.
Gündem Haberi

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi’nce disiplin kuruluna sevk edilen ve ardından görevden uzaklaştırılan Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, dernek binasında bir açıklama yaptı. Şehit aileleri ve gazilerin de katıldığı basın açıklamasında Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da bulunarak İsmail Kumartaşlı’nın sonuna kadar arkasında olduklarını dile getirdi. Başkan Çoban, “Ben biliyorum ki şehit ailelerimiz, gazilerimiz, derneğinin ve İsmail Kumartaşlı’nın yanındadır, arkasındadır. Biz de Afyonkarahisar Belediyesi olarak açık ve net söylüyorum, İsmail kardeşimizin ve bu derneğin yanındayız. Allah’ın izniyle sonuna kadar onun haklı mücadelesinde tüm gücümüzle yanındayız. Bu derneğin genel başkanı maalesef birtakım yanlış tutumlar içerisine giriyor. Birtakım Afyonkarahisar’dan da yanlış bilgiler aldırtarak şehit ailelerine dilekçe yazdırarak böyle bir keyfi uygulamaya geçiyor. İsmail kardeşim daha genel kuruldayken kendisi hakkında nasıl konuşma yaptığını hepimiz duyduk, biliyoruz bu genel başkanın. Genel kurul sonrası İsmail kardeşimin ‘ben sana oy vermeyeceğim açık açıklamasından sonra kendisi Türkiye’deki diğer derneklerinde İsmail kardeşimizi nasıl örnek aldığını, onun arkasından gidebileceği korkusuyla böyle bir hukuk dışı, ahlak dışı bir davranış içerisine girmiştir. Genel Başkan Taner beyi de buradan ben kınıyorum” diye konuştu.

Görevden uzaklaştırılan İsmail Kumartaşlı ise yaptığı açıklamada, seçimde genel başkan adayı Taner Uran’a destek vermeyeceklerini söylemesinin ardından görevden uzaklaştırıldığını ileri sürdü. Kumartaşlı, “Biz ilimiz sınırları içerisinde şehit aileleri ve gazilerimizin haklarını savunana, şehitlerimizin ortak anılarını yaşatan, şehitliği ve gaziliği en yüksek seviyede yaşayan üyelerimize, şehit anne ve balarına sahip çıkan bir derneğiz. Ben de yaklaşık 9 yıldır anne ve babalarımızın, şehit eşlerimizin, gazilerimizin hak ve hukuklarını her şekilde savunmaya çalışan bir dernek başkanıyım. Yalnız gelişen zaman içerisinde genel merkezimizin maalesef bir şubenin daha altında kaldığını, bizim camiamızı temsil edemediğini ve hem özel, hem de kendi yaşantısında şehit ailelerimize ve gazilerimize yakışmayacak hal, tavır, tutum içerisine girdiğini öğrendiğimiz ve duyduğumuz zamandan itibaren bizde birtakım şüpheler oluşmaya başladı. Vatan için, millet için, bayrak için canını vermiş bu mübarek insanların hakkını, hukukunu Ankara’da temsil edemediği gerekçesiyle biz yapılmış olan genel kurulumuzdan sonra mevcut başkan Taner Uran’a oy vermeyeceğimiz, desteklemeyeceğimizi bildirmemiz üzerine bir takım saldırılara başlandı. Seçme seçilme hakkımız elimizden alınmaya kalkıldı ve bizim özgürlüğümüz kısıtlanmaya başlandı. En sonunda da saçma iki sebepten dolayı şahsım olarak genel merkez tarafından disiplin kuruluna sevk edildim. Bir tanesi 298 tane üyesi olan bu derneğin bir üyesi sadece eksik evraktan dolayı, gazimizin bir tanesi eksik evrak bulundurduğu için üye yapılmış tarafımızdan. Bir tanesi de gazimizin kızını haftada bir gün görevlendiriyoruz genel temizlik yapılsın diye. Genel merkezden izin almadığımız gerekçesiyle şube başkanı olarak disiplin kuluna sevk edildim ve disiplin kurulundan çıkan sonuç görevden alınma değil, görevden uzaklaştırılma cezası” dedi.

Kumartaşlı’ya destek için gelen bir şehit annesi de “24 Ağustos 2016'da şehit olan Kerim Üye’nin annesiyim. Benim oğlum şehit düştüğünde vatandaşlar bir gün durdu ama İsmail oğlum her gün yanımda. Ben oğlumun yokluğunu İsmail ile kaybettim. Ben ona bir ana oda bana bir evlat oldu. Bırak dernek başkanlığını böyle bir evlat Afyon’da hiçbir anneye nasip olmamıştır. Ama bizim gibi annelere İsmail gibi bir evlat nasip oldu. Biz ondan her zaman razı olduk. Rabbim şu Şaban ayı hürmetine ondan da razı olsun. Bunu karalayanlar, iftira edenler, İslam alemi boyunca Peygamber Efendimize iftira atılmış İsmail’e iftira atmaları bizim zorumuza gitmiyor, bizim zorumuza giden bizi çekemeyenler. Türkiye çapında böyle bir dernek görülmemiş, duyulmamış tabi ki millet kıskanacak” diye konuştu.

Bir başka şehit babası ise “26 Eylülü 2016'da Yunus Çiçek, benim oğlum şehit oldu. Ben Yılmaz Çiçek o günden beri başkanımız hep bizimle bir derdimiz olduğunda her zaman koşuyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum