Kocatepe Asri Mezarlığını harika bir görünüme kavuşacak

İki yıl önce yaptığı çalışma ile Bayraktepe Mezarlığı’nı baştan sona yenileyen Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe Asri Mezarlığını da harika bir görünüme kavuşturacak. Kocatepe Asri Mezarlığını ziyaret edenler için huzur konfor ve güzellik bir arada olacak.

Reklam
Kocatepe Asri Mezarlığını harika bir görünüme kavuşacak
06 Eylül 2018 - 01:08

KOCATEPE MEZARLIĞI BAŞTAN SONA YENİLENİYOR

 

          Afyonkarahisar Belediyesi Kocatepe Asri Mezarlığı’nda yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Fen İşleri Müdürü Hüseyin Öztürk ve Park ve Bahçeler Müdürü Kasım Baydar ile birlikte Kocatepe Asri Mezarlığı’na geçerek bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yerinde inceledi, müteahhit firmadan bilgi aldı.

 

ÜÇÜ BİRARADA OLACAK

 

          Burada basın mensuplarına çalışmaların son durumu hakkında bilgi veren Başkan Burhanettin Çoban, Kocatepe Asri Mezarlığı’nı ziyaret edenler için huzur, konfor ve güzelliğin bir arada olacağını söyledi. Afyonkarahisar Belediyesi olarak şehir merkezine verdiğimiz önemden daha fazlasını mezarlıklara vermeye gayret etiklerini ifade eden Başkan Çoban, iki yıl önce baştan sona yenilenen Bayraktepe Mezarlığı’nın alt ve üst yapısıyla harika bir görünüme kavuştuğunu kaydetti. Başkan Çoban; “Bildiğiniz üzere iki yıl önce Bayraktepe Mezarlığımızın istinat duvarlarını yaptık, alt yapı sorununu ortadan kaldırdık ve yolları sıcak asfalt ile kapladık. Tadilatı Kocatepe Mezarlığı’ndan başlatsaydık, “Daha varlıklı insanların defin edildiği mezarlığa önem veriliyor, Bayraktepe ikinci plana atılıyor” şeklinde bir iddia ile karşı karşıya kalabilirdik. Önce Bayraktepe Mezarlığımızı yeniledik, Bayraktepe Mezarlığımız çok güzel oldu. Burada sadece alt yapı, istinat duvarı, ve sıcak asfalt çalışması yapmadık, gerek Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz gerekse Cumhuriyet Savcılığımıza bağlı Denetim Bürosu ciddi bir ağaçlandırma seferberliği yaptı" dedi. 

 

 

KIŞ GELMEDEN ÇALIŞMALAR TAMAMLANACAK

 

          Alt yapı çalışmalarının yüzde 90’nın tamamlandığını işaret eden Başkan Çoban, “Kocatepe Asri Mezarlığımızda her ne kadar yolların yüzde 80’inde eski doğaltaş parkeler varsa da yollarımız çok dardı, parkeler insanlarda bir konfor uyandırmıyordu, şikâyetler alıyorduk. Burada daha önemlisi su hattı olmayan bölümlerimiz vardı. Su hattı olan bölümlerde de döşenmiş olan su borusunun kalınlığı bir parmak bile değildi. Yaklaşık 30 bin liralık bir harcama ile mezarlığımızın tamamına 70’lik su şebeke hattı döşedik. Böylelikle üst bölümlerde ki su yok şikayetlerini ortadan kaldırdık. Alt yapı çalışmalarımızın yüzde 90’ı tamamlandı, kalanı ise en geç iki hafta içerisinde tamamlanacak” dedi. Mezarlığa doğaltaş görünümlü üç boyutlu parke döşendiğini aktaran Başkan Burhanettin Çoban; “Üst yapı çalışmaları kapsamında ise bölgede tek olan Yüntaş’ımıza ait fabrikada son sistem makinalarla üç boyutlu, renkli, desenli parke üretimi yapabilen doğaltaş görünümlü üç boyutlu olan parkelerimizi buraya döşüyoruz. Aynı zamanda tüm paftalarımızın ara yollarını ve ana yollarını tamamen genişletiyoruz.  Mezarlığımızı ziyarete gelen insanlar çok güzel bir ortamla karşılaşacak. Burada 30 bin metrekarelik bir parke çalışması gerçekleşecek. Ekim ayı sonuna kadar kış gelmeden tüm çalışmalarımız tamamlamayı hedefliyoruz.  Mezarlıklarımız bizim kutsal mekanlarımız. Afyonkarahisarlılar sadece kandil ve dini bayramlarda değil, fırsat buldukça mezarlığımızı ziyaret ederler. Bizlerde vatandaşlarımıza bu konforu, bu huzuru ve bu güzelliği sağlarsak mutlu olacağız. Emeği geçen Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizi ve müteahhit firmamızı  kutluyorum” dedi.

 

 

https://www.facebook.com/afyonkarahisarbelediyesi/videos/2100961373498598/

YORUMLAR

  • 0 Yorum