"KİMSENİN MAĞDUR OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya'yı ziyaret etti. Burada konuşan Yurdunuseven, şeker fabrikaları özelleştirilmesinin ardından kimsenin mağdur olmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

"KİMSENİN MAĞDUR OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"
15 Mart 2018 - 22:10

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven nezaket ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi, Sosyal Politikalar Başkanı Davut Yılmaz ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ile birlikte Afyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya'yı makamında ziyaret etti.

 

“Kimsenin mağdur olmasına izin vermeyeceğiz”

 

Burada konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven “Kimsenin kazanılmış hakları kaybolmuyor. Biz AK Parti olarak kesinlikle buna fırsat vermeyiz.  Pancar üreticilerimiz de telaşlanmasın. Üreticilerimizi telaşlandıracak, mağdur edecek bir duruma asla izin vermeyiz, vermeyeceğiz” dedi.

 

“Bunun eleştirilecek bir yanı yok”

 

Yurdunuseven konuşmasında, “Zaten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba da geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada, şeker fabrikaları özelleştirildiğinde daha fazla küspe üretileceğini, bu alanda çalışan kişi sayısının çoğalacağını, üretimin artacağını ve fiyatların daha fazla düşeceğini, bunun da çiftçi ve ülke için faydalı olacağını söyledi. Özelleştirilen fabrikalara kotalar verilecek. Eğer bu fabrikalar bu kotaları kullanmazsa bunlar devletin fabrikalarına geçecek. Orada çalışan işçilerin haklarına da hiçbir şey olmayacaktır. Muhalefet yatıp kalkıp bunu konuşuyor. Bunun konuşulacak eleştirilecek neresi kalıyor? Herkesin hakkını koruyoruz, kimseyi mağdur etmiyoruz” dedi.

 

Ziyaret karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum