Reklam
Reklam

Kemal Doğan , CHP kimsenin babasının malı değildir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan Adayı Kemal Doğan, CHP’nin kimsenin malı olmadığının altını çizerek, “Parti içerisinde AKP’ye oy verip, orayla kol kola girenlerle ciddi bir mücadele başlatacağım.

Kemal Doğan , CHP kimsenin babasının malı değildir
09 Aralık 2019 - 23:38

Sağlam ve duruşu dik üyelerle göreve devam edeceğiz. İstediğimiz bilinçli bireylerin çoğalmasını istiyoruz” dedi.
Doğan Demokrat Gazetesine yaptığı açıklamada, CHP’de yaşanan delege seçimlerinin tamamlandığını belirterek, hedeflerinin CHP’nin iktidar olması için çaba harcamak olduğunu dile getirdi.

 


CHP Merkez İlçe Başkanlığı adaylığı sürecinde kendisine verilen destekten dolayı tüm partililere de teşekkür eden Doğan, “Adaylar arasında yaş olarak en genç benim. Yaklaşık 15 yıldır yönetim tecrübem bulunuyor. Son dönemde de il genel meclis üyeliği adaylığımdan da tecrübe kazandık. Direklere bayrak asmaktan mitinglerde slogan atmaktan geliyor. Bunların hepsini CHP için yaptık. Bu dönemde kendime ham gördük. Yapacaklarım var projelerim var” diye konuştu.


“ÇOK VAHİM BİR DURUM”


CHP içerisinde gençlerin önünün sürekli kesildiğini ifade eden Kemal Doğan, bu durumun çok vahim sonuçlar doğurabileceğine işaret etti.
Doğan, “Özellikle bizim buradaki en vahim durumumuz şudur. Türkiye genelinde de bu böyledir. Böyle devam ederse CHP oyları yüzde 15’lere düşecektir. Partideki büyüklerimiz ağabeylerimiz mücadele ediyorlar.

 

Alttan gelen olmadığı sürece bir yere varamayız. Siz bizim akıl büyüğümüz olun, tecrübelerinizden yararlanalım. Bizlerin yolu nu açın gençlikte bu partiyi şahlandıralım” dedi. Afyonkarahisar gibi bir yerde sol siyaset yapmanın oldukça zor olduğunu belirten Doğan, “Afyon’da sol siyaset yapmak zordur. 7 yaşında Mustafa Kemal adında bir oğlum var. Bir siyasi çıkar veya koltuk sevdalısı değilim. Çocuklarımızın geleceği için mücadele etmek için yola çıktım” diye konuştu.


“AKTİF BİR CHP OLACAK”


CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçilmesi halinde, partinin oldukça aktif hale getireceklerini dile getiren Doğan, partilerine olan ilginin giderek arttığını kaydetti.


Doğan, şunları söyledi:


“Şu anda partimize olan ilgide gözle görülür bir artış görüyoruz. İnsanları işiyle, eşiyle tehdit ettiler. Ama insanlarımız artık korkmadan partimize gelemeye başladılar. Yeni kazanımlar kazanmaya başlayacağız. STK ile birlikte ve kitlelerle birlikte hareket edeceğiz. Tepkilerimizi vermeye devam edeceğiz. Aktif bir CHP Merkez ilçe için hareket edeceğiz. Afyonkarahisar’da CHP elinden geldiğini yapan bir kadro var ama bize elinden gelenden fazlasını yapan kadrolara ihtiyaçlarımız var.

 

Oradaki abilerimiz ablalarımız ellerinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyorlar. Partimizin içinde bazı insanlar başka partilerin propagandasını yapıyor, göreve geldiğimizde bunları disipline vereceğiz. Bu konuları genel merkeze kadar taşıyacağım. Bunların belgeleri ve kanıtları var. Bunları zamanı geldiği zaman kamuoyu ile paylaşırım. AKP ye oy verip, orayla kol kola grenlerle ciddi bir mücadele başlatacağım. Sağlam ve duruşu dik üyelerle göreve devam edeceğiz. İstediğimiz bilinçli bireylerin çoğalmasını istiyoruz. Biz göreve geldiğimiz zaman bizim hatalarımızı, yapamadıklarımızı söyleyen insanların olmasını istiyoruz.

 

Burası CHP kimsenin babasının malı değil. Çalışan kalmalı, çalışmayan bir kenarda oturmasını bilmeli. Kimsenin adamı olmadan adam gibi çıkacağım. Kimse ile pazarlık masasına oturmayacağımı söyledim ve bu yolda ilerliyorum. Delegenin kararına son derece saygılıyım. Seçim sonucu ne olursa olsun yeni yönetimi tebrik ederek partim için çalışmaya devam edeceğim.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum