reklam

İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği yüz güldürdü

2018-2019 Öğretim yılı başlangıcında İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği bu yılda 410 öğrencinin yüzünü güldürdü.

İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği yüz güldürdü
28 Eylül 2018 - 15:52

İzmir Afyonkarahisar Dinar ve Çölovası Köyleri Derneği yönetim kurulu başkanı Sayın Fadime ACAR 3 yıldır okul ihtiyaçları için yardım yaptıklarını bu yıl 410 öğrencimize ve toplamda yaklaşık 900 öğrencimize yardımı yaptıklarını söyledi.

 

Yönetim kurulu üyelerimizin ve civardaki okullardaki yöneticilerinin tespit ettiği öğrencilerimize okul çantaları hazırlanarak evlerine kadar teslim edildi.

 

Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz katmer şenliğinden elde ettiğimiz gelirlerin tamamını öğrencilerimize harcadıklarını söyledi.

 

Derneğimizin kuruluş amacı unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü yaşatmak ve en önemlisinin de yardımlaşmak olduğunu bu nedenle her yıl çocuklarımızın yüzünün gülmesi bizleri bir nebzede olsa mutlu ediyor. Biz bu yıla kadar çeşitli kurumlarla ve kuruluşlarla görüşerek 17 üniversite ve lise öğrencilerimize burslar aldırdık. Öğrencilerimizin ailelerine az da olsa katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bizlere. Bizim yapmış olduğumuz eğitim yardımının diğer derneklere de örnek olmasını temenni ediyorum. Dernek olarak prensibimiz ”Ben değil biz, çünkü yönetim kurulu ve üyelerimizle birlikte bir aileyiz” dedi.  

 

Yapmış olduğumuz yardımlarda bizlere maddi ve manevi olarak destekleyen herkese özellikle Akgün Dağıtım Kırtasiye sahibi Gürkan Akgün, TEB Bölge Müdürümüz Ayşe Biçer, Hemşerimiz Av. Ali Fuat Yılmaz’ a desteklerinden dolayı derneğimiz yönetim kurulu ve tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz dedi.

 

Özel Gaziemir Cerrahi Tıp Merkezi ile görüşülerek tüm hemşerilerimize her türlü tedavi ve cerrahi operasyonlarla ilgili 20 indirim anlaşması protokolü yaptık. 1 yıl boyunca derneğimizin ismini vererek indirimden faydalanabilirler. Ayrıca 16 Haziran 2019 Pazar günü Gaziemir-Sarnıç-Gölette bu yıl 7. Yapacağımız geleneksel katmer şenliğimize tüm halkımızı davet eder 2018-2019 öğretim yılında öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar dilerim dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum