Eğitim İçeriği ve Uygulamalar
Eğitimde, İscehisar Belediye Cenaze aracındaki ekipmanlar tanıtılarak, gönüllü bir öğrenci üzerinden temsili olarak cenaze yıkama ve kefenleme süreçleri anlatıldı. Öğrencilere yapılacak uygulamalar ve okunacak dersler konusunda detaylı bilgiler aktarıldı.İbrahim Oruç, öğrencilere verilen eğitimin önemine vurgu yaparak, İslam dininde cenaze işlemlerinin büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, İslami usullere göre vefat eden bireylerin yıkanma ve defin işlemlerinin Faruk Öksüz İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencilerine aktarılmasının anlamlı olduğunu ifade etti.
![](https://www.afyonkenthaber.com/images/files/2024/01/65ad94a77e4b1.jpeg)
Belediye Başkanı Ahmet Şahin'den Destek
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, eğitime destek veren bir açıklama yaparak, "İscehisar Belediyesi olarak, eğitim ve öğretimde okullarımıza ve öğrencilerimize her alanda destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Öğrencilere faydalı olmaktan da son derece memnuniyet duyuyoruz. Bilgi her şeydir." şeklinde konuştu.Bu anlamlı eğitimle öğrencilere, İslami geleneklere uygun cenaze işlemlerini gerçekleştirme konusunda bilgi ve beceri kazandırıldı.