İl Başkanı Sezen, Tevfik Çakalgöz'ün hayalini gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hayranı olan engelli Tevfik Çakalgöz

İl Başkanı Sezen, Tevfik Çakalgöz'ün hayalini gerçekleştirdi
19 Şubat 2019 - 22:29

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hayranı olan engelli Tevfik Çakalgöz’ün Cumhurbaşkanı ile görüşme talebini AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen geri çevirmedi. Pazar günü gerçekleşen miting de Cumhurbaşkanı ile görüşen Çakalgöz’ün en büyük hayali böylelikle gerçekleşmiş oldu. 

 

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek isteyen Tevfik Çakalgöz’ün bu hayali, İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen sayesinde gerçekleşti.

 

“Cumhurbaşkanımıza hayranlığını ifade etti”

 

Cumhurbaşkanlığı yetkilileri ile görüşen ve Çakalgöz’ün isteğini ileten Sezen yaptığı açıklamada, “Pazar günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize mitinge geleceğini duyunca bize yakından görmek istediğini anlatan Tevfik abimiz için miting öncesi ilimize gelen Cumhurbaşkanlığı koruma ekipleri ile iletişime geçtim. Tevfik abimizin Cumhurbaşkanımızın en büyük hayranlarından biri olduğunu bildirdim. Sağolsunlar beni kırmadılar. Görüşme talebi olumlu yanıtlanınca Pazar günü ailesi ile iletişime geçerek Tevfik abimizi miting alanına getirdik. Burada protokole aldık. Cumhurbaşkanımız alan gelene kadar burada bizle birlikte bekledi. Cumhurbaşkanımızın geldiği anda karşılamaya aldık. Cumhurbaşkanımızın elini sıkan Tevfik abimiz ona hayranlığını ifade etti” dedi.

 

“Tevfik abimiz Partimizin müdavimlerindendir”

 

Sezen açıklamasında, “Biz AK Parti olarak engelleri aşmanın bir inanç meselesi olduğunun bilincindeyiz. Bize göre başarının anahtarı öncelikle inanmaktan geçer. Tevfik abimiz Partimizin müdavimlerinden biridir. Birçok tavır ve davranışı ile bazen bizi şaşırtıyor, bazen de gururlandırıyor. Kendisi bir gün gelmediğinde merak ediyoruz. Bu noktada Partimiz tarafından engelliler için yapılan çalışmaları bir lütuf olarak görmüyoruz. Eksikliği hissedilen hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak değerlendiriyoruz. Millet olarak engellilik konusu karşısında daha sorumlu davranmak zorunda olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum