Reklam

"İHH mazlumların umudu olmuştur"

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın "Mazlum Coğrafyalar ve Ümmet'in Yetimleri" konulu söyleşisine katıldı. Kendisi de bir İHH gönüllüsü olan Yurdunuseven, İHH’nın mazlum milletlere yönelik çalışmalarını tebrik etti.

"İHH mazlumların umudu olmuştur"
17 Nisan 2018 - 00:36

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım "Mazlum Coğrafyalar ve Ümmet'in Yetimleri" konulu bir söyleşi düzenledi. AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, İHH Afyonkarahisar Temsilcisi Ahmet Ertürk ve İHH gönüllülerinin katıldığı programa ilgi yoğun oldu.

 

“Şehrimize İHH’nın lojistik merkezinin kurulmasını istiyoruz”

 

Programda bir konuşma yapan İHH Afyonkarahisar Temsilcisi Ahmet Ertürk, “Afyon İHH olarak onlarca proje aldık. Bunlardan en sonuncusu dost ülke Pakistan'da MuzaffaragatYetimhanesinin bir yıllık iaşe bedeliydi. Biz bu bedeli karşılamış bulunuyoruz. Elhamdülillah yola çıktığımız zaman Rabb'im her daim bizimle birlikte oldu ve siz gönüllerimiz bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadınız.Arakan'da yetim kampanyası dedik, bir hafta içinde 112 yetimin sponsorluğunu karşıladınız. Bir hafta öncesinde Reyhanlı'daydık. Oradaki kardeşlerimizle görüştük.İHH Genel Merkezimizin savaşın ilk gününden bugüne kadar oraya açmış olduğu yardım çadırları ve yapılan çalışmaları yerinde gördük.Sizlerin desteklerine ihtiyacımız var.Biz Doğu Guta,Afrin veİdlip bölgesindeki kardeşlerimize yardım ulaştırmak için sivil toplum kuruluşları ile birlikte yardım kampanyası oluşturduk ve biz sizlerin desteğini bekliyoruz. Oradaki insanlar açlıktan,hastalıktan ve sefaletten ölürken bunun hesabının ne kadar ağır olduğunu hepimiz biliyoruz.Bu konudaki hassasiyetimizi var olan hassasiyetimiz ile birleştirerek devamını bekliyor Doğu Guta için yardım kampanyamıza desteklerinizi bekliyoruz. Biz burada Afyonkarahisar için İHH’nın bir lojistik merkezi kurulmasını istiyoruz. Takdir siz büyüklerimin” dedi.

 

Ertürk İHH’ya apartman bağışı yapıldığını söyledi

 

“Türkiye tarihi bir süreçten geçiyor” diyen Ertürk sözlerini, “Bu süreç içerisinde de biz Afyon özelinde yerimizi her daim en önde almaya gayret ettik.Sivil toplum kuruluşları ile birlikte ortaklaşa nerede bir yanlış varsa oraya dikkat çekilmesi için kamuoyu çalışması yaptık.Bu konuda bizimle birlikte olan yol arkadaşlarımız, tüm sivil toplum kuruluşlarımız ve siyasilerimize teşekkür ediyoruz.Bir teyzemiz bize İHH olarak bir apartman bağışladı.Bu apartman ile ilgili bir çalışmamız olacak. Biz bu sürprizi de burada açıklamış olalım.Apartmanımız dört katlı ve valiliğin arka tarafında. İnşallah burası bir külliye şeklinde olacak.Yetimlerimizle şenlenecek.Mültecilerimizle etkinlikler yapılacak.Gençlerimiz inşallah daha iyi eğitim alacaklar” ifadeleri ile noktaladı.

 

“Lojistik merkezi için üzerimize düşeni yapacağız”

 

AK Parti milletvekili Ali Özkaya da “İHH gibi sivil toplumun gönüllü kuruluşları dünyanın her yerindeki bu mazlumlara destek oluyor, hem de bugünlerde ortaya çıkan haksızlıkları adaletsizlikleri bir nebze olsun ortadan kaldırıyor.Yapılanların hem bu dünyaya hem de öbür dünyaya faydası var.Bu dünyaya faydası zulmü en aza indirmek ve herkesin daha iyi yaşamasını gayret etmedir. Öbür dünyaya faydasını ise hepiniz benden çok daha iyi biliyorsunuz.Bu vesileyle Afyonkarahisar mümbit bir alan, yapısı da son derece muhafazakar, inançlı insanlar.Hamdolsun ki bu tür çalışmalara çok büyük destek veriyorlar.Değerli başkanımızın Ahmet Bey'in söylediği lojistik merkezinin de ben yapılacağını ve kısa sürede faaliyete geçeceğine inanıyorum.Burası bütün yolların, hem demir, hem hava, hem karayolunun kesiştiği bir nokta.Aynı zamanda limanlara da çok uzak bir yer değil.Biz bunu mutlaka yaparız, yapmamamız için bir sebep yok. Müslüman ne veriyorsa eliyle o da gidiyor seninle.Daha fazla verin, daha fazla bu faaliyetlere destek olalım.Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven de programdan sonra yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar muhafazakar bir şehirdir. Dolayısıyla yardım denildiğinde elinde avcunda ne neyi var neyi yok kardeşlerine gönderir ve destek olur. Bunu yıllardır yapıyor ve yapmaya da devam edecek. Çünkü biz inancımızın gereğini yapıyoruz. Nerede bir mazlum varsa, ona el uzatmak zorundayız ve mecburuz. Sayın vekilimizin de söylediği gibi hem bu dünya hem de ahiretimiz için yapıyoruz.  İHH İnsani Yardım Vakfı aslında Suriye'de yaşanan savaşın başlangıcından bu yana vakfın gerek yöneticileri, gerek üyeleri, gerek gönüllüleri ve her bir bireyi ayrı ayrı çalışarak Suriye'de yaşanan savaş dolayısıyla Suriyeli kardeşlerimize destek olmuşlardır.Afyonkarahisar’da kamyon kamyon un,gıda, içecek ve giyecek yardımı gönderilmiştir. Bu yardımlar İHH’ınbölgedeki güvenilir temsilcileri vasıtasıyla bizzat ihtiyaç sahiplerinin eline ulaşmıştır.İHH Gazze'ye, Doğu Türkistan'a,Arakan'a ve adını sayamadığım onlarca ülkeye yardım faaliyeti yapan bir sivil toplum örgütüdür.Bundan dolayı gurur duyuyoruz. Afrika'daki açtıkları su kuyuları ile beyaz adamın zulmü altında inleyen mazlumların yüreğini soğuturken,Filistin’de, İsrail'in açık hava hapishanesine dönüştürdüğü Gazze’deki Müslüman kardeşlerimizin özgürlük umudu olmuştur.İHH neredeyse orada umut vardır. Bu yüzden biz İHH’nınyanında ve destekçisiyiz” ifadelerine yer verdi.

 

“Batı yetimlerimizin peşine düşüyor”

 

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım da yaptığı konuşmada, Batı’nın oluşturduğu teknolojilerin yanına yenilerine katabilmek adına deha kafalar aradığını ifade etti. İnsanlık tarihi boyunca bir medeniyet 250’inci seneden sonra duraklamalara doğru geçtiğini ve sonrada yavaş yavaş da yıkıldığını dile getiren Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti: “İşte bu sebepten dolayı Batı’nın kendi içerisinde ürettiği yeni mucitleri yoktur. O nedenle kaos bölgelerindeki beyin göçünü sağlıyor. Şuanda en fazla beyin göçü, Irak ve Suriye’den sağlanmış durumda. Batı’yı ayakta tutmak ve yeni girişimlere sebep olmak için bunun önüne her türlü imkan seriliyor. Ayrıca Batı, bir halde yetimlerimizin peşinde. Dünya’da 400 milyon yetim olduğu sivil toplum kuruluşları tarafından tahmin ediliyor. Birleşmiş Milletler de (BM) 210 milyon diyor. Bu yetimlerin çoğu doğal afetlerden, yoksulluktan ve savaşlardan dolayı ya İslam ülkelerinden ya da geri kalmış ülkelerden bulunuyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum