Hüseyin Sezen, don nedeniyle zarar gören çiftçilere destek verilecek

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar’ın 15 ilçesinde yaşanan zirai don nedeniyle don'dan zarar gören çiftçilere gerekli desteğin verileceğini açıkladı .

Hüseyin Sezen, don nedeniyle zarar gören çiftçilere destek verilecek
23 Mayıs 2020 - 22:58

Hüseyin Sezen mesajında ; 

Çiftçilerimiz yalnız değildir” diyen Hüseyin Sezen, “18 senedir çiftçilerimize en büyük desteği AK Parti hükümetleri vermiştir, bugün de verecektir” dedi. 

Dün akşam Meteoroloji tarafından yapılan don uyarısının ardından maalesef bu sabah ilçelerimizde ekili alanlar önemli ölçüde zarar gördü. Bir hafta içerisinde 35 derecelik sıcaklık farkının yaşandığı ilimizde bu sabaha karşı sıcaklıkların bir anda düşmesi ile patates, fasulye, mısır ve haşhaş ekili alanlar önemli ölçüde zarar gördü. 

Sezen, Eroğlu, Özkaya ve Yurdunuseven’den destek sözü 

Şuhut’ta AK Parti İlçe Başkanı Ali Diren, yanı sıra Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar ile beraber tarım alanlarında hasar tespit çalışmalarına katıldı. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven de İl Müdürü Acar ile görüşerek 15 ilçemizde yaşanan don olayında çiftçilere gerekli desteğin verileceğini dile getirdiler.

“Çiftçilerimiz müsterih olsun, hükümetimiz yanlarındadır”

Konuya ilişkin bir açıklamada bulunan Başkan Hüseyin Sezen, “Sayın Bakanımız, milletvekillerimiz ve şahsım İl Müdürümüz İbrahim Acar ile görüşerek bilgi aldık, sahada hasar tespitleri devam ediyor ve konunun bizzat takipçisi olacağız. Başmakçı, Evciler ve Dazkırı hariç tüm ilçelerimizde yaşanan bu olayda geçmiş olsun diliyorum. Ancak çiftçilerimiz müsterih olsunlar, daima olduğu gibi dün gece yaşanan doğal afet dolayısı ile da hükümetimizin çiftçimizin yanındadır. Aziz milletimiz, 1977 senesinde Türkiye'nin tüm tarım ürünlerini, 150 milyon dolar kredi için, Amerikan Wells Fargo adlı Yahudi bankasına ipotek ettirenlerle, muhtemel bir afette çiftçimizin yanında ve tarlasında olanları bilir ve ayırır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum