Hobi Bahçeleri hazırlanıyor

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bir seçim vaadini daha yerine getiriyor. Seçimlerden önce “Hobi Bahçelerine ilaveler yapacağız” sözünü yerine getiren Zeybek, Devlet Parkı’nda 229 adet hobi bahçesi oluşturulması için Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne talimat verdi.

Hobi Bahçeleri hazırlanıyor
05 Eylül 2020 - 15:06

Hobi Bahçelerinde küçük bir bahçe kiralayan vatandaşlar kendi sebze ve meyvelerini yetiştirip toprakla haşır neşir olmanın keyfini sürecek.

Afyonkarahisar'lı vatandaşlar atandaşlarımız kendileri için ayrılan alanlarda sebze ve meyve yetiştirme fırsatı bulacak. Bu proje ile birlikte Afyonkarahisarlıların sosyal yaşamına zenginlik katacaklarını dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Hobi Bahçesine sahip olmak isteyen vatandaşları Devlet Parkı’na davet etti.

Başkan Zeybek, Hobi Bahçelerinin, kentleşme süreci ile birlikte topraktan ve doğadan uzaklaşan ve kendi yetiştirdiği organik ürünleri tüketmek isteyenler için güzel bir fırsat olduğunu dile getirdi. Başkan Zeybek, Devlet Parkı’nın girişinde 229 adet hobi bahçesi oluşturacaklarını söyleyerek başvuru şartlarının önümüzdeki günlerde Afyonkarahisar'lı hemşehrileri ile paylaşacaklarını ifade etti. Başkan Zeybek Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait Devlet Parkı’nda ahşap, pergole ve bank ürünlerinin üretiminin yapıldığı marangoz atölyesini de ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum