Reklam
Reklam

HAYATA DEĞER KAT PROJESİ BAŞLADI

HAYATA DEĞER KAT PROJESİ BAŞLADI
07 Mart 2019 - 14:03

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, ’81 ilde yürütülen Hayata Değer Kat’ projesini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Cumhuriyet Mahallesinde hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi tarafından ilimizde yürütülüyor.

 

Projenin hedef kitlesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri yer almaktadır.  Gençlik liderleri tarafından ilkokul, ortaokullarda ve liselerde proje ile ilgili teorik ve uygulamaları sunum yapılmaktadır. Proje ile ilkokul ve ortaokul ’da okuyan öğrencilerine, güvenirlilik, sevgi, saygı ve dürüstlük konularıyla ilgili sunumlar yapılarak, çocuk ve gençlerin bilinçlendirilmesini amaçlamaktadır.

 

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi gençlik liderleri ve gönüllü liderler tarafından proje kapsamında Gençlik Merkezinde çocuk ve gençlere, Abdürrahim Mısr-i Ortaokulu öğrencilerine çeşitli faaliyetler yapıldı. Yapılan faaliyetlerle güvenirlilik, sevgi, saygı ve dürüstlük gibi değerlerin çocuk ve gençler tarafından günlük yaşamlarının bir parçası olması hedefleniyor. Aynı zamanda çocuklarımızın ve gençlerimiz psiko-sosyal açıdan ahlak gelişimleri desteklenmektedir. Öğrencilere dağıtılan iyilik ödevleri ile gün içinde bir sosyal sorumluluk faaliyeti yapmaları için teşvik edilmeleri ile verilen eğitim pekiştirilmektedir.

 

Proje kapsamında gönüllü olmak isteyen gençlerimiz ve okullarında projenin uygulanmasını talep eden öğretmen ve idarecilerimiz Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ile iletişime geçebilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum