Reklam
Reklam
Reklam

Google'den arıyoruz diye vurgun yapan 4 kişi tutuklandı

Dünyanın en çok kullandığı arama motoru Google'nin ismini kullanarak dolandırıcılık yapan 4 kişi tutuklandı ve cezaevine gönderildi

Google'den arıyoruz diye vurgun yapan 4 kişi tutuklandı
25 Temmuz 2020 - 11:33

AFYON KENT HABER - Vatandaşları google'den arıyoruz diye google'de üst sıralarda çıkma vaadi veren ve  1 milyon TL'lik dolanrıcılık yapan 4 kişi tutuklanaratk cezaevine gönderildi

Web arama motoru olan 'Google'den arıyoruz' diyerek 36 adet firmayı reklam ve firma isimlerinin üst sıralarda çıkacağı yönünde vaad vererek dolandıran şebekeye yönelik Afyonkarahisar ve Hakkari Merkezli yapılan eş zamanlı operasyon ile gözaltına alınan şahıslardan 16 kişiden 4'ü tutuklandı.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon ile kendilerini Google adına faaliyet gösteren şahıslar olarak tanıtıp 36 firmayı arama motorunda üst sıralarda yer alacağını belirterek yaklaşık bir milyon TL dolandıran suç örgütüne yönelik operasyon gerçekleşmişti.

Operasyonda 15 kişi gözaltına alınırken 10 kişi adliyeye sevk edildi. Suç örgüt lideri oldukları öne sürülen U.D. A.D. M.B. Afyonkarahisar'daki sulh ceza hakimliğince Hakkari'deki ise Y.D isimyi şahıs suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, üye olmak ile nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklandı. 6 zanlı ise serbest bırakıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum