"GENEL BAŞKANLARININ VAADİ YIKIM, ADAYLARININKİ MASA–SANDALYE"

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen Çay ilçesinde halk yürüyüşüne katıldı.

"GENEL BAŞKANLARININ VAADİ YIKIM, ADAYLARININKİ MASA–SANDALYE"
23 Mart 2019 - 23:27

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen Çay ilçesinde halk yürüyüşüne katıldı. Büyük bir coşku ve yoğun bir ilgiyle başlayan yürüyüş, belediye başkan adayı Hüseyin Atlı’nın seçim bürosu önünde sona erdi. Burada konuşan Başkan Sezen, “Genel Başkanlarının vaadi yıkım, adaylarının vaadi masa–sandalye” dedi.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Çay ilçesinde halka bir araya geldi. İlçe meydanında karşılanan Sezen, beraberinde milletvekili Ali Özkaya, belediye başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve il yönetim kurulu üyeleri ve Çay halkı ile birlikte belediye başkan adayı Hüseyin Atlı’nın seçim bürosuna kadar yürüyüş yaptılar. Yürüyüşe yüzlerce Çaylı katıldı.

 

“Bayrağı seven her partiliyi seviyoruz”

 

Yürüyüşün ardından bir konuşma yapan Belediye başkanı Burhanettin Çoban, “bu ülkeyi seven, bu ülkenin bayrağına saygılı CHP’li, MHP’li, İYİ Partili, Saadet Partili, Büyük Birlik Partili kardeşlerimi kutluyorum. Bizim için siyasi farklılıklar elbette zenginliktir. Değil mi ki ay yıldızlı bayrağını seviyor, birliğine bütünlüğüne saygılı, işte biz de onları seviyoruz. İnşallah sandıklardan çıktığımız gün de kimseyi üzmeden hiç kimsenin kim olduğuna bakmadan demokratik bir olgunlukla seçimi geçirir Hüseyin kardeşimi de inşallah belediye başkanlığına oturturuz” dedi. 

 

Asfalt plenti ve Bolvadin – Çay – Dinar yolu müjdesi

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de konuşmasında, “Sokaklara sığmayan kalabalıklar inşallah 31 Mart akşamı sandıklara da sığmayacak ve zaferimizi ilan edeceğiz. İnşallah özel idareye ait asfalt plenti Çay sınırları içinde kurulacak. Çaylı kardeşlerim, genel bütçeden yapılacak olan Bolvadin, Çay ve Dinar arasındaki bölünmüş yol için Pazartesi günü çalışmalar başlıyor. Kısa süre içinde de inşallah tamamlanacak.  İnşallah sayın Hüseyin hocam 1 Nisan sabahı itibarıyla 5 sene boyunca gece gündüz demeden 10 yıllık bir performans ile çalışacaktır. Bizler gönüller yapmaya geliyoruz. 94 yılından bu yana Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği yapıyoruz. Yaptığımız hizmetler ortada, yapacaklarımız da ortada” dedi.

 

“Genel Başkanlarının vaadi yıkım, adaylarının vaadi masa–sandalye”

 

“Belediyenin önüne bir masa bir sandalye atmayı büyük proje olarak nitelendirerek, bunları da bu büyük millete lütfetmeye kalkanların Genel Başkanlarının 24 Haziran seçimlerinde neler vaat ettiklerini sakın unutmayın” diyen Sezen konuşmasında, “24 Haziran seçimlerinde Türkiye'nin dünyada itibar görmüş en büyük projelerini yıkma, satma ve lağvetme vaadinde bulunanların bugün halka bir masa bir sandalye sunması, siyaset çöplüğüne yolculuklarının başladığı anlamını taşımaktadır. Seçim beyannamesinde seçilmesi halinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nı (TİKA) kapatacağını vaat edenler ve yabancıların ağzıyla konuşanların partileri ne bu ilçeye, ne de bu şehre hiçbir şey kazandırmaz. 'Şehir hastanelerini iptal edeceğiz. Yap-işlet-devret modeli ile yapılan İzmir-İstanbul Otoyolunu iptal edeceğiz’ diyorlardı. Şimdi soruyorum, yıkacağınız hastaneler arasında Çay ilçemizdeki Devlet Hastanesi de var mı? Afyonkarahisar’daki 600 yataklı hastaneyi de yıkacak mısınız? Akarçay’ı toprakla doldurup üzerine çimen mi dikeceksiniz? Alt geçitleri yıkıp ortadan mı kaldıracaksınız? Bunların Genel başkanlarının vaatleri yıkım olunca, belediye başkan adaylarının da vaadi masa sandalye oluyor” ifadelerine yer verdi.

 

“Özünü unutanlar beka mücadelesi denilince burun kıvırıyor”

 

Sezen’in ardından söz alan milletvekili Ali Özkaya ise dünya Müslümanlarının liderinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydederek şöyle konuştu; “Dünyada Müslümanların kalesi Türkiye’dir. Avustralya’daki haçlı teröristinin hedefi Recep Tayyip Erdoğan’dır, çünkü Müslümanların doğal lideri Erdoğan’dır. O terörist Cumhurbaşkanımızı ‘Avrupa'daki Müslümanların lideri’ olarak görüyor ve öldürülmesi çağrısında bulunuyor. Birileri istediği kadar özünü unutsa da inkar etse de nafiledir. Özünü unutanlar, kaybetmeye mahkûmdur. Bakın o saldırıda en küçüğü 3 yaşında, 49 şehidimiz var. Yeni Zelanda Başbakanı bile ‘Biz, katledilen masumlardanız; onu katledenlerden değil’ derken, birleri de İslâm dünyasını özeleştiriye davet ediyor. İşte bunlar her zaman kaybetmeye mahkumdur. Kısaca bir terörist binlerce kilometre öteden Cumhurbaşkanımız hedef alıyorsa bunun adı beka mücadelesidir.  Tabi bunu içimizdekilere anlatınca özünü unuttukları için burun kıvırıp geçiyorlar.”

 

Acemi birliği müjdesi

 

Özkaya konuşmasında Çay halkına müjdeler de verdi. Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar ile acemi birliği konusunda görüşme yaptığını kaydeden Özkaya, “Sayın Komutanımız aynı gün Garnizon komutanından SEKA fabrikasının bulunduğu alanın fotoğraflarını ve krokisini istedi. Bununla ilgili çalışma başlatılacağını ifade etti. Biz üzerimize düşeni yaptık, yapacağız. Şimdi de konunun takipçisiyiz. Bununla birlikte Dinar – Çay – Bolvadin yolu duble yol olacak. Antalyalı yolcular buradan geçecek. Karacaören sanayi sitesi yola taşınmalı. Bununla birlikte Şeker fabrikası yanına yapılacak damızlık hayvan çiftliği dolayısıyla bu bölgeden yem bitkisi alınacak. Bu da ilçemize ve kasabamıza büyük faydalar sağlayacak” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum