Reklam

FİFA açıkladı, takımlar karşılaşmalarda 5 oyuncu değişikliği yapabilecek

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 2020'nin sonuna kadar karşılaşmalarda her takımın en çok beş  oyuncu değiştirmesine izin verdi.

FİFA açıkladı, takımlar karşılaşmalarda 5 oyuncu değişikliği yapabilecek
08 Mayıs 2020 - 23:23

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 2020'nin sonuna kadar karşılaşmalarda her takımın en çok beş oyuncu değiştirmesine izin verdi.

FIFA'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, koronavirüs salgını sebebiyle geçici bir müddet oyun kurallarında değişikliğe gidildiği bildirildi.

FIFA'nın, Uluslararası Futbol Birliği (IFAB) ile kurallarda yaptığı değişiklikler, 2020'nin sonunda tekrardan oylamaya alınıp, salgının gidişine göre değiştirilebilecek.

FIFA'nın, oyun kurallarının ''oyuncular'' adlı bölümüne yaptığı değişiklikler şöyle:

''Her takım maksimum 5 yedek kullanabilecek. Maçın gidişatını etkilememek için, her takım en fazla 3 kere oyuncu değişikliği yapabilecek, oyuncular devre aralarında da değişebilecek. Eğer iki takım aynı anda değişiklik yaparsa, kullanılmayan yedekler ve imkanlar uzatmalara devredilecek. Müsabaka kurallarının uzatmalarda yedeğe izin tanıdığı yerlerde, takımlara ekstra yedek imkanı verilecek. Oyuncu değişikliği uzatmaların başlangıcında veya uzatmaların devre arasında yapılabilecek.''


Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum