Evdeki 65 Yaşa Destek Deniz Feneri'nden

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için uygulaması başlatılan “Sokağa Çıkma Kısıtlaması / Yasağı Genelgesi”ne ek bir genelgeyi daha bu gece saat 01.00’da valiliklere gönderdi.

Evdeki 65 Yaşa Destek Deniz Feneri'nden
22 Mart 2020 - 22:16 - Güncelleme: 05 Eylül 2020 - 00:24

Valiliklere gönderilen ek genelge ile 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için uygulaması başlatılan sokağa çıkma yasağına getirilecek istisnalar belirtildi

Deniz Feneri Derneği,de bu olağanüstü durum karşısında ramazan yapmış olduğu çalışmalar kapsamında, Türkiye'de dağıtımını yapacağı 10 000 gıda kolisi ve yanında hijyen paketi dağıtımlarını koronavirüs salgını sebebiyle öne çekti.

Derneğin data kayıtlarında bulunan 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahibi kişiler tek tek aranarak hatırları sorulup hemen akabinde gıda kolileri dağıtımı için randevulaşıldı.

Dernek, yaşlılarımızı ve ihtiyaç sahibi durumuna gelmiş bütün yaşlılarımızın sesine kulak vererek kendilerine ulaşabilmek için 7/24 bütün ekipleriyle yapmış olduğu çalışmalarnı devam ettiriyor.

Yaklaşan ramazan ayı dolayısı ile planlamaya alınan "Her ay 10 000 gıda kolisi" projesinin yanına birde koronavirüs hastalığı nedeniyle hijyen paketi verilmesi kararlaştırıldı.

2020 senesinin sonuna kadar 120 bin gıda kolisi ve yanında hijyen ürünlerinin dağıtımı sosyal incelemesi yapılmış ve hiç bir maddi geliri olmayan yaşlılarımıza yetim ailelerimize ve ihtiyaç sahibi diğer ailelere dağıtılacak

Derneğin Ramazan 2020 sloganı “Bağışlayın Bereketlensin” sloganı olacak

YORUMLAR

  • 0 Yorum