Reklam
Reklam
Reklam

Erdoğan: Deprem konutlarının yapımına 1 ay içinde başlamayı planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de meydana gelen 6.6 'lık depremle ilgili, "Deprem konutlarının inşasına bir ay içerisinde başlamayı planlıyoruz." dedi.

Erdoğan: Deprem konutlarının yapımına 1 ay içinde başlamayı planlıyoruz
04 Kasım 2020 - 00:43
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu 

Erdoğan, İzmir'de meyden meydana gelen depremle ilgili "110 kişinin enkaz altından cansız bedeni çıkarılmıştır. Yaralılarımızın sayısı 1027'dir. Bunların 883'ünün tedavisi tamamlanmıştır. Arama kurtarma çalışmaları ile enkaz altından sağ çıkarılan kişi sayısı şu anda itibarıyla 107'dir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Arama-kurtarma çalışmalarında enkaz altındaki son kişiye de ulaşılana kadar umudumuzu . kaybetmeyeceğiz." diye konuştu. İzmir'e 29 milyon liralık kaynak gönderilmiştir. Kurumlarımıza çalışmalarında kullanılmak üzere 29 milyon liralık kaynak gönderilmiştir. Yıkılmış ya da yıkılacak durumdaki yapılarda bulunan eşyalarını kurtaramayan yurttaşlarımıza 30 000 lira eşya yardımı yapıyoruz.İş yeri yıkılan ya da ağır hasar gören, sular altına kalan esnafımıza TESKOMB vasıtası ile 50 000 tl'ye kadar hibe desteği verilecek. Depremden zarar gören esnaf ve sen temeltkarlarımızın Halkbank'tan kullanmış olduğu kredilerin taksit ödemeleri faizsiz olarak 1 yıl ertelendi. Deprem konutlarının inşasına bir ay içerisinde başlamayı planlamaktayız" .5 yıl içinde 1 500 000 konutun dönüşümünün hedeflendiğini açıkladı

YORUMLAR

  • 0 Yorum