Emniyet Genel Müdürlüğü, "Virüs taraması" uyarısı yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Emniyet Genel Müdürlüğü, "Virüs taraması" bahanesiyle dolandırcılık yapanlara karşı yurttaşları uyardı.

 Emniyet Genel Müdürlüğü, "Virüs taraması" uyarısı yaptı
14 Mart 2020 - 21:29

Corona virüs taraması için Sağlık Bakanlığı'ndan geldiklerini söyleyerek, dolandırıcılık ve hırsızlık yapıldığı iddia edildi. Gelen şikayetler üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Emniyet Genel Genel Müdürlüğü yurttaşları uyardı. 


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal ağ hesabından yapmış olduğu açıklamada, "Sağlık Bakanlığı, Corona virüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184'ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184'ten size TELEFON GELMEMİŞSE, test hedefiyle geldiğini söyleyenleri içeri almayın. KÖTÜ NİYETLİLERE KARŞI DA TEDBİRLİ OLALIM!" dedi.

EMNİYET'TEN UYARI

Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter hesabından, "Corona Virüs Risk Taramasıö Alo 184'ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı yurttaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan yurttaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112-155-156'den haber vermelerini bekliyoruz" uyarısında bulunuldu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum