Reklamı Geç

Emirdağ'da evde bakım hizmetleri kapsamı genişletildi

Koronavirüs salgını sebebiyle evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan yurttaşların ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanmaya devam ediyor.

Emirdağ'da evde bakım hizmetleri kapsamı genişletildi
30 Mart 2020 - 14:11 - Güncelleme: 30 Mart 2020 - 14:13

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatları ile ‘Evde kal’ çağrısına uyan ihtiyaç sahibi yurttaşların yemek öğünleri hem günde 3 öğüne çıkarttı hem hizmet kapsamına köyleri de ekledi.

Dünya genelinde ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için İçişleri Bakanlığı 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan yurttaşlar sokağa çıkma yasağı getirmişti. Bu yasağın ardından Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatları doğrultusunda ilçe de sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan yurttaşların ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi yurttaşların yemeklerini de karşılayan Belediye ekipleri bu çalışmayı hem günde 3 öğüne çıkarttı hem hizmet kapsamına köyleri de ekledi.

“Köylerde hizmet kapsamına girdi”

Koronavirüse karşı ilçe de gerekli olan önlemlerin alınmaya devam ettiğini belirten Başkan Koyuncu, “Dünyada ve ulusal çapta geçirdiğimiz bu zor günlerde ilçemiz adına gerekli tüm tedbirleri almanın yanında hizmetlerimize de devam ediyoruz. Evde Kal çağrısına uyan ihtiyaç sahibi, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan yurttaşlarımızın yemek öğünleri günde üç öğüne çıkarılmıştır. Evde bakım hizmetleri çerçevesinde başlattığımız projede ise ilçe merkezimize köylerimizi de dahil ettik. Köylerimizde yaşamakta olan ihtiyaç sahibi yurttaşlarımızda bu hizmetlerden faydalanacaktır. Siz yeter ki evde kalın biz her daim yanınızdayız. Birlikte başaracağız Emirdağ” dedi. 

“Bu millet için çalışmaya devam. İyi ki varsınız”
Koranavirüs salgınının ilçede yayılmasını engellemek için gece gündüz demeden yoğun bir biçimde çalışmakta olan Emirdağ belediyesi ekiplerine teşekkür eden Başkan Koyuncu, “Covid19 virüsü ülkemizde görülmeye başlamadan evvel, önlemlerini alan ve gece gündüz demeden, mesai saati, hafta sonu dinlemeden, sabahın ilk ışıklarıyla beraber gece yarılarına kadar canlarını hiçe sayarak, halkın sağlığını kendi sağlıklarından önde tutarak, dinlenmeden , yorulmadan çalışmakta olan, fedakar yol ve hizmet arkadaşlarım olan Emirdağ Belediyemizin en üst idarecilerinden , sahada çalışmakta olan en samimi kardeşlerime, ağabeylerime, Emirdağlı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Durmak yok yola devam, bu millet için çalışmaya devam. İyi ki varsınız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum