Kısırlaştırma ve Sağlık İşlemleri Bir Arada
Emirdağ Belediyesi'nin öncülük ettiği kısırlaştırma operasyonu, sokak hayvanlarının kontrol altına alınmasında önemli bir rol oynuyor. Operasyon kapsamında hayvanlara kuduz aşısı, antibiyotik ve antiparazit aşıları uygulanıyor. Aynı zamanda, hayvanlara çip ve küpe takma işlemleri de gerçekleştiriliyor.Veteriner Hekimler Gözetiminde Sağlık Takibi
Kısırlaştırma operasyonu sonrasında müşahede altına alınan hayvanlar, beş ile yedi gün boyunca deneyimli veteriner hekimlerin gözetiminde tutuluyor. Bu süreçte hayvanların sağlık durumları titizlikle inceleniyor. Ardından, hayvanlar doğal ortamlarına geri bırakılmak üzere hazırlanıyor.Özgürce Yaşam İçin Sağlıklı Adımlar
Emirdağ Belediyesi'nin bu önemli adımı, sokak hayvanlarının sağlıklı bir şekilde özgürce yaşamalarını hedefliyor. Kısırlaştırma operasyonları ve sağlık kontrolleri sayesinde, Emirdağ'daki sokak hayvanlarına daha iyi bir yaşam sunulması amaçlanıyor.Bu anlamlı girişim, sadece hayvanların değil, aynı zamanda çevrenin de korunmasına katkı sağlıyor. Emirdağ Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan bu çalışma, sokak hayvanlarına karşı duyarlılığı artırmayı ve toplumun bu konuda bilinçlenmesini amaçlıyor.Haber, Emirdağ Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri arasında önemli bir yer tutarken, sokak hayvanlarına yönelik yapılan bu destekleme çalışmaları, bölgede örnek bir uygulama olarak dikkat çekiyor.