reklam

Emirdağ Belediyesi köydeki vatandaşlarına maske ve eldiven dağıtıyor

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ilçede önemli gelişmelere imza atmaya devam ediyor.

Emirdağ Belediyesi köydeki vatandaşlarına maske ve eldiven dağıtıyor
15 Nisan 2020 - 11:20

Başkan Koyuncu’nun talimatları doğrultusunda şimdi de ilçeye bağlı 69 köyde bulunan yurttaşlara verilmek üzere eldiven ve maske dağıtımına başlanıldı.

Koronavirüs vakalarının ülkemizde görülmeye başladığı günden bu yana ilçede aldığı tedbirler yurttaşların takdirini kazanan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçenin her noktasına hizmet sunmaya devam ediyor. Başkan Koyuncu’nun talimatları ile şimdiye kadar 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi yurttaşların 3 öğün yemek ihtiyacı karşılandı, hijyen ve gıda paketleri dağıtıldı, ilçenin her bölgesi dezenfekte edildi. Başkan Koyuncu şimdi de köy muhtarları aracılığı ile Emirdağ’a bağlı 69 köyde yaşamakta olan yurttaşlara iletilmek üzere eldiven ve maske dağıtımı başlattı. 

Başkan Koyuncu birer mektup verdi

Başkan Koyuncu, ilçenin 69 köyünde yaşamakta olan yurttaşlara evinde kal, sağlık ile kal ve biz bize yeteriz çağrılarını söyleyen birer de mektup gönderdi. Başkan Koyuncu Mektubunda şu mesajları verdi; “Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile devlet olarak gerekli tüm tedbirleri almış, milletimizin sağlığını tehdit eden bu salgına karşı bütün imkânlarımızı seferber etmiş bulunmaktayız. Yine Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, son 18 senede temel hizmet alanlarında yaşadığı değişim ve dönüşüm sayesinde koronavirüs salgınına en hazırlıklı ülkelerden birisidir. Bugün, dünyanın en kuvvetli genel sağlık sigorta sistemini hayata geçirmiş, en modern hastanelerini inşa etmiş, dünyanın örnek aldığı bir Türkiye var. Bunun yanında 165 bin doktorumuz, 205 bini hemşire olmak üzere 490 bin sağlık ve 360 bin destek çalışanlarımızla devasa bir sağlık ordusuna sahibiz. Sosyal devlet anlayışı ile sağlık, güvenlik ve sosyal yardım kuruluşlarımız ilk sırada olmak üzere tüm ilgili birimlerimiz tam bir seferberlik anlayışı ile çalışmalarını devam ettirmektedir. Emirdağ Belediyesi olarak küresel ve ulusal anlamda zor günler geçirmemize neden olan bu salgını ülkemizde ilk vaka görülmesinden itibaren takip etmiş ve tedbirlerimizi almak için koordineli bir biçimde çalışıyoruz. İlçemizin bir gurbetçi kenti, gurbetçi diyarı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle diğer il ve ilçelere nazaran en büyük görevi üstlendiğimizin de farkındayız. Bu farkındalık biz hizmet edenler yanında tabi ki siz kıymetli hemşehrilerimin de yardımları, özverileri ve fedakârlıkları ile gerçekleşecek, birlikte uyguladığımız tedbirler sayesine bu musibetten kurtulacağız. İlçe merkezimizde başlatmış olduğumuz evde bakım hizmetleri çerçevesinde ihtiyaç sahibi, yatalak, hasta, engelli ve bakıma muhtaç yurttaşlarımıza yönelik hizmetlerimizi bu salgın nedeni ile evden çıkamayacak durumda olanlar ile ihtiyaç sahipleri 65 yaş üstü yurttaşlarımız içerisinde köyler dahil tüm ilçemize yaymış bulunmaktayız. Belediyemiz ihbar hattımız 7/24 hizmetinizdedir. Emirdağ Belediyemiz bu süreçte, yüksek risk grubunda bulunan ve gereksinimlerını karşılayacak bir yakını da bulunmayan yurttaşları hiçbir biçimde mağdur etmeyecektir. Sosyal mesafe, on dört gün karantina kuralı, mecburi gereksinimler dışında evden çıkamamak, temizlik ve hijyen gibi önlemlerin yanında bireysel korunmanın da en büyük tedbir olduğunu biliyor bu nedenle sizlere bedava dağıttığı maske ve eldivenden oluşan paketimizi sunuyoruz. Sizlerden ricamız; bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, mutlaka dışarıya çıkmamanızdır. Vatandaşlarımızı bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur. Sizlere saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyor, sağlıklı sıhhatli bir ömür geçirmenizi Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum