Efsane yarışları binlerce yarış sever takip etti

Türkiye Tırmanma Yarışları’nın ikinci ayağı Bursa'ya bağlı Gemlik Şahintepe mevkiinde gerçekleşti.

Efsane yarışları binlerce yarış sever takip etti
19 Temmuz 2021 - 00:31

Gemlik Belediyesi ve Bursa Otomobil Sporları Kulübü aracılığıyla düzenlenen efsane yarışları binlerce yarış sever takip etti. Yarışın başlangıç seremonisi ise Gemlik İskele Meydanı’nda gerçekleşti. 

Sonuncusu 2019 senesi Temmuz ayında gerçekleşen Tırmanma Yarışları, bir kez daha Gemlik’te heyecan fırtınasına sebep oldu. Geçmiş senelerde Avrupa Şampiyonası’na da ev sahipliği yapan Şahintepe Parkuru’nda 4 değişik kategoride 34 sürücü mücadele etti. Kumla Jandarma Karakolu önünden başlayan ve 7 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 çıkış koşuldu. Kategori 1’de 6, Kategori 2’de 6, Kategori 3’te 14 ve Kategori 4’te de 8 olmak üzere toplam 34 sürücünün mücadele etti. Yarışçılar, Marmara’nın en gözde tatil beldelerinin başında gelen Küçük Kumla sahili vakitsince selamlama turu attılar. Araçlar, üç kilometrelik Kumla sahili vakitsince emniyet önlemleri ile birlikte tatilcileri selamladılar. Antreman turları cumartesi günü 14.00 ile 18.00 saatleri arasında tamamlanırken yarışlar Piyasa günü 12.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleşti.

Tırmanma Yarışları’na Gemlik’te bir kez daha ev sahipliği yapmanın mutluluğun yaşadıklarını ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, efsane yarışlar ile ilgili şu şekilde konuştu: “Tırmanma yarışları 2003 senesinden sonra uzun vakit yapılmadı. En son 2019 senesinde Şahintepe’de gerçekleştirdiğimiz yarışları aşağı yukarı 15 bin yarışsever takip etmişti. Pandemi nedeniyle ara sunduğumuz yarışlar bu sene da hemşerilerimizin yoğun ilgisiyle karşılandı. Gemlikli yarışçılarımızın da katıldığı mücadelede Gemlik İskele Meydanı ve Kumla’da gerçekleştirdiğimiz programlarda yarış tadını ilçemizin detaylı noktalarına da taşıdık. Gemlik Belediyesi olarak altyapı çalışmalarımız kadar sportif ve kültürel etkinliklerimizi de sürdüreceğiz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum