"Doğu ve Güneydoğuda Veysel Eroğlu'nu bilmeyen yoktur"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti.

"Doğu ve Güneydoğuda Veysel Eroğlu'nu bilmeyen yoktur"
13 Mart 2019 - 16:44

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen Bakan Akar, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan övgüyle söz ederek “Doğu ve Güneydoğuda Veysel Eroğlu’nu bilmeyen yoktur” dedi. AK Parti l Başkanı Av. Hüseyin Sezen de “Gece gündüz demeden milletin bekası için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile ilimizi ziyaret etti. Akar, Orgeneral Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize geldi.

 

Çok sayıda partili katıldı

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek Partililerle bir araya geldi. Ziyarette İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile birlikte milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte, belediye başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve çok sayıda partili katıldı.

 

“Doğu ve Güneydoğuda Veysel Eroğlu’nu bilmeyen yoktur”

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar”, Afyonkarahisar’n başarıları, değerleri her türlü başarının üzerindedir. İnşallah gün günden daha iyi olur. İnşallah önümüzdeki günlerde termal, turizm, sağlık turizmi ve bunun açacağı iş kapılarıyla çocuklarımızın torunlarımızın daha iyi bir gelecek ve daha müreffeh bir hayatını görmek mümkün. Burası tabii milli mücadelenin geçtiği bir yer. Bir sürü acı ızdırap yaşandı. Bunları unutmamak lazım, unutturmamak lazım. Bu konuda Sayın Veysel Eroğlu bakanımızın yaptıklarını da unutmamak lazım. Bir kere Doğu ve Güneydoğu'da Veysel bakanımızın adını bilmeyen yoktur. Orada yapılan yollar, karakol binaları, dehlizler, barajlar gerçekten oranın mağdur olmaması, orada güvenliğin üst düzeyde sağlanması için Sayın Bakanımızın katkısı çok büyüktür. Tarihi yapıların değerlendirilmesi konusunda parklar konusunda gerçekten burada Sayın bakanımızın yaptıklarını görmemek mümkün değil. Bu çok önemli bir şey” dedi.

 

“Dün Sevr ile bugün PKK ve FETÖ ile karşımızdalar”

 

“Ülkemizin içindeki hainler ve bunlarla birlikte Türkiye düşmanları dün bizim başımıza Sevr çuvalını geçirmeye çalışırken bugün de şekil değiştirdiler” diyen Akar şöyle konuştu: “Anadolu'nun bağrı olan bu topraklarda Afyonkarahisar’da bir kurtuluş mücadelesi verildi. Bugün yine karşımızdalar ve  bugün terör örgütü YPG, PKK, SDG, FETÖ ile karşımızdalar. Millet ordusuna devletine sahip çıktıktan sonra bütün bu oyunlar bozulur ve bunların mevzi kazanması mümkün olmayacaktır. Nasıl ki milli mücadelede yedi değil yetmiş düvele karşı mücadele ettiysek, şu anda da aynı mücadeleyi yapmak suretiyle bunların hakkından geleceğiz.”

 

“Bunlar içimizden temizledikçe ordumuzun kuvvetleniyor”

 

Hendek operasyonları bittikten sonra 15 Temmuz'da hain darbe girişimi olduğunu vurgulayan Akar konuşmasında, “Bu alçak girişim Mehmetçiğimizle, güvenlik kuvvetlerimizle, polisimizle, jandarmamızla, asil milletimizin duruşuyla, Cumhurbaşkanımızın liderliği ile etkisiz hale getirildi. FETÖ ile mücadele aralıksız devam ediyor. Bunlar sürekli içimizden temizleniyor. Her ne kadar bunlar temizlenirken TSK’da sayısal olarak azalma olmasına rağmen şu anda bizim bunların temizlenmesinden dolayı gücümüz artıyor. Bunlar temizlendikçe biz güçleniyoruz. Şu anda karacı, havacı, denizci, hiçbir yerde ayrım yok. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin FETÖ ile mücadelesi sürüyor. Burada dur durak yok. Bu bitecektir. Şunu gururla söylüyorum; Bunlar içimizden temizledikçe ordumuzun kuvvetlendiğini görüyoruz. sayıca azaldık ve bu nedenle gerekli yerlerde bir asker beş askerin işini yapıyor. Kimse şikayetçi değil. Herkes memnun herkes başarılı. Hem havada, hem karada, hem yurt içinde, hem yurt dışında operasyonlar devam ediyor. Hem denizde faaliyetlerimiz devam ediyor. En son ‘Mavi Vatan’ tatbikatında gördüğünüz gibi büyük bir başarıyla düşmana korku, dosta güven verdik. 120 gemimiz hiçbir hata, kaza, bela olmadan faaliyetlerini yaptılar. Bütün dünya bunu yakından takip etti. Türk Silahlı Kuvvetleri dimdik ayaktadır” ifadelerine yer verdi.

 

“Atalarımız 3 kıta 7 iklimde adalet için mücadele etmiş”

 

Bakan Akar, “15 Temmuzun hemen ardından 40 gün geçmeden bu Türk Silahlı Kuvvetleri, sizin ordunuzun bağrından çıkan Mehmetçik, Fırat kalkanı Harekatı'nı yaptı. Üç bin  DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdi ve Türk Silahlı Kuvvetleri DEAŞ'la karşı karşıya çatışan tek ordudur. Burada koalisyon güçlerine bağlı çok sayıda ülke var. Onlar geliyorlar bomba yatıp gidiyorlar. Kadın, kız, çocuk, erkek, yaşlı, genç demeden hepsini öldürüp gidiyorlar. Biz bu konuda çok hassasız bizim atalarımız 3 kıta 7 İklimde mücadele ederken kimsenin burnu kanamamış. Bizim atalarımız bunu neden yapmış? Adaleti sağlayabilmek ve huzurlu sağlayabilmek için yapmış” diye konuştu.  

 

Operasyonlardaki sivil ve çocuk hassasiyetini anlattı

 

Türk ordusunun hassasiyetlerini anlatan Bakan Akar şöyle konuştu; “Sur’da hendek operasyonlarında bir uzman çavuşumuz bir yerden çocuk sesi geldiğini söyledi ve biz operasyonları durdurduk. Tam 13 gün operasyonları durdurduk. O kadar hassas çalıştık o kadar ayrıntılı çalıştık ki bunu anlatmak mümkün değil.  Sonra yaptığımız çalışmalar neticesinde burada yaklaşık 14 kadar çocuk ve kadın çıktı. Alçak teröristler bu insanlara yemek yaptırıyor çamaşırlarını yıkatıyormuş. Biz bir çocuk sesi duyunca bütün operasyonları durduran bir milletken, diğer tarafta da koalisyon güçleri Irak’ta uçaklarıyla Suriye’ye operasyona gittiklerinde ne sivil, ne kadın, ne çocuk, ne yaşlı ayırt etmeden hepsinin üzerine bombayı atıp, öldürüp geçiyorlar. Biz dün olduğu gibi bugün de sap ile samanı ayırdık ayırmaya devam ediyoruz. Burada gerçek pay şehitlerimizi ve gazilerimizi aittir.”

 

“Bakanımız Veysel Eroğlu’nun Mehmetçiğe yardımı küçümsenemez”

 

Bakan Akar konuşmasında, “Bunun yanı sıra Sayın Veysel Eroğlu gibi kıymetli bakanlarımızın ilgili kurum ve kuruluşlardaki çalışanlarımızın, valilerimizin, kaymakamlarımızın, savcılarımızın, Mehmetçiğe yardımı küçümsenemez. Oradaki yollar, köprüler, barajlar gerçekten bizim işlerimizi çok kolaylaştırmıştır. Bundan dolayı da bir kez daha huzurlarınızda Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Ben burada bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Anne babalarına yakınlarına Allah'tan sabır diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Kalanlara da sağlık ve esenlik içine bir ömür diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“Bizim çukurlara gömeceğimiz Kürtler değildir, sadece teröristlerdir”

 

Mehmetçiğim mücadelesinin Kürtlerle olmadığını vurgulayan Bakan Akar, “Onlar bizim kardeşlerimizdir. Kürt kardeşlerimizle bir et ve tırnak gibiyiz. Bizim mücadelemiz sadece ve sadece teröristlere karşıdır. PKK'ya FETÖ'ye YPG’ye SDG’ye karşıdır. Cumhurbaşkanımızın laflarını farklı yormak istiyorlar. Biz hiçbir şekilde Kürtleri çukurlara gömeceğiz diye bir ifade kullanmadık. Bizim çukurlara gömeceğiz diye Mehmetçiğe hedef verdiklerimiz sadece ve sadece teröristlerdir. Bu konuda fitneye fesada karşı hepimizin dikkatli olmamız lazım. Burada hiçbir zaman bunlar Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olmamıştır. Onlar hiçbir şekilde bu konuda ağızlarını bile açamazlar” dedi.

 

“Gece gündüz demeden milletin bekası için çalışıyoruz”

 

Son konuşmayı ise AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen yaptı. Sezen konuşmasında, “Sayın Bakanım Cumhuriyetin kazanıldığı, AK Parti'nin kurulduğu şehrimize gelerek bizleri onurlandırdınız için teşekkür ediyorum. Katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Kadın Kollarımız ile Gençlik Kollarımız ile Ana Kadememizle adaylarımızla, milletvekillerimiz ile gece gündüz demeden çalışıyor ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başını öne eğdirmemek ve bu milletin bekası için çalışıyoruz. Bu seçim sadece bir yerel seçim değildir.. Bu seçim milletin beka seçimidir.  Ben sözlerimi İstiklal marşımızın kabulünün yıldönümü vesilesiyle Mehmet Akif Ersoy’un ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ sözleri ile konuşmamı sonlandırıyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum