"Dinar'daki kömür rezervinin 4'te 3'ü 30 milyar dolar"

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile birlikte Cumhur İttifakı Dinar Seçim Bürosunu ziyaret etti

"Dinar'daki kömür rezervinin 4'te 3'ü 30 milyar dolar"
20 Mart 2019 - 17:14

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile birlikte Cumhur İttifakı Dinar Seçim Bürosunu ziyaret etti. Burada halka hitap eden Bakan Dönmez, “Dinar’da tespit ettiğimiz kömürün dörtte üçünün ekonomik değeri 30 milyar dolar” dedi. Milletvekili Ali Özkaya’da “tarlalarınız ile ilgili dedikodulara itibar etmeyin” dedi.

 

AK Parti İl Başkanlığı tarafından ilimize davet edilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Dinar ilçesini ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile ilçeye giden Bakan Dönmez, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, MHP Milletvekili Mehmet Taytak ve partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

 

“Zaman birlik ve kardeşlik zamanı”

 

Programın ilk konuşmasını Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Nihat Sarı yaptı. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in ziyaretinin kendilerini onurlandırdığını söyleyen Sarı şöyle konuştu: “ “Ülkemizde diğer bir eşi olmayan, birliğin, beraberliğin, demokrasinin en güzel şekli, tüm ülkemize örnek teşkil eden Cumhur İttifakı seçim büromuza hoş geldiniz. 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde sizlerden aldığımız güçle, Dinar’ımızın biriken, biriktikçe çoğalan sorunlarını çözmek için hep birlikte çalışacağız. Zaman birlik zamanı, zaman kardeşlik zamanı, zaman el ele gönül gönüle, zorlu yolarla düşme zamanıdır.”

 

“Köylerin yeri değişecek diye dedikodu çıkarmışlar”

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da burada yaptığı konuşmada, “Dinar Cumhur İttifakının uygulandığı en iyi ilçe oldu. Bugün Sayın Bakanımızı özellikle davet ettik. Bölgemizde linyit kaynakları var. Termik santral kurulması arifesine geldik. Tabi meyveli ağaç taşlanır misali, buna da karşı olup, köylerin yeri değişecek, arazilere ve su kaynaklarına zarar gelecek diye dedikodular çıkmış durumda. Biz bu memleketin çocuğuyuz, bu milletin vekiliyiz. Bu enerji kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak ve çözüm üretmek bizim görevimizdir. Hem su kaynaklarını en iyi şekilde korumak, hem de yer altında bulunan kömürü çıkartıp enerjiye dönüştürüp dış bağımlılığımızı azaltmak istiyoruz” dedi.

 

“Adaylarımız Hak’kın rızasına giden yolun halkın rızasından geçtiğini biliyor”

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de Dinar Cumhur İttifakı Seçim bürosu ziyaretinde Dinar’ın çok büyük bir nimet üzerinde durduğunu, ortaya atılan çeşitli iddialara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi. İttifak adaylarının tek gayesi oluğunu ifade eden Bakan Dönmez konuşmasının devamında şunları söyledi, “Hakkın rızasını almak. Bu işler hizmet için yapılır. Biz dahil adaylarımızın hepsi hakkın rızasına giden yolun halkın rızasından geçtiğini biliyor” dedi.

 

“Dinar’daki rezervin 4’te 3’ü 30 milyar dolar”

 

Dinar ilçesinin, altının da üstünün de doğal zenginliklerle dolu olduğunu ifade eden Bakan Dönmez konuşmasında, “Burası enerji kaynakları açısından oldukça mümbit bir yer. Mevla’m size biraz torpil geçmiş. Rüzgârınız var, güneşiniz var, suyunuz var, yerin altında şimdi kömür de tespit ettik. Bu kömür santraliyle alakalı bir takım dedikodular yapılmış. Kesinlikle bunlara inanmayın, itibar etmeyin. Bizim ağzımızdan ne çıkıyorsa siz ona inanın. Tarlalara el koyulacakmış, bilmem zayi yapılacakmış. Öyle bir şey yok. Orada biz yer altı işletmeciliği yapacağız. Yaklaşık 1 milyar tonluk linyit rezervimiz var. Bugün bunun 4'te 3'ünü çıkarmış olsak tam 30 milyar dolarlık bir rezervimiz var. Bu ciddi bir rakam” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum