Deniz Feneri Derneği, Elazığ'da !

Dün Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde ilk belirlemelere göre 20 kişi hayatını kaybetti.

Deniz Feneri Derneği, Elazığ'da !
25 Ocak 2020 - 11:30

Deniz Feneri Derneği'de deprem haberini aldığı anda genel merkez binasında kriz masası oluşturdu.

 

Elazığ’a yakın illerden Doğu Anadolu Temsilciliğimiz aracılığıyla Erzurum'dan 5 kişilik acil yardım ekibimiz derhal harekete geçirildi.

 

Battaniye, kuru gıda, çocuk montları götürerek afetzede vatandaşların yaralarını sarmak için bölge halkının hizmetinde olacak.

 

Türkiye'ye, depremi yaşayan illere, afetzede bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek üzüntülerini paylaşan Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av Mehmet Cengiz, deprem haberini alır almaz kriz masası oluşturduklarını söyledi.

 

"Erzurum'da bulunan Doğu Anadolu Temsilciliğimiz'in lojistik depolarından ilk etapta  battaniye, kuru gıda, ve çocuk kışlık montları  depremzedelere dağıtmak için Elazığ’a ve Malatya’ya doğru yola çıkardık AFAD koordinasyonunda bölgede insani yardım çalışmalarına katılacaklarını hatırlatan Cengiz, deprem bölgesinde acil olarak çadır, battaniye, soba ve yakacak ihtiyacı bulunduğunu açıkladı.

 

Bu vesile ile Elazığ ve Malatya'daki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Allah cc ülkemizi milletimizi böyle felaketlerden korusun.

KRİZ BİTENE KADAR

Deniz Feneri Derneği afet bölgelerinde, kriz sona erene dek afetzede bölge halkına yardımlarını sürdürecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum