ÇOBAN MİTİNG ALANINDA KONUŞTU !!

Toplu açılış töreni için Afyonkarahisarımıza teşrif eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ;

ÇOBAN MİTİNG ALANINDA KONUŞTU !!
19 Şubat 2019 - 00:40

Toplu açılış töreni için Afyonkarahisarımıza teşrif eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Meydanı’nda halkımızla buluştuğu törende konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban:

 
“BU YOLDA VEDA YOKTUR, VEFA KARAKTERİMİZDİR”

        Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, toplu açılış töreni için Afyonkarahisarımıza teşrif eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Meydanı’nda halkımızla buluştuğu törende bir konuşma yaptı.

         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri, halkımızın teveccühü ile Afyon tarihinde iki defa üst üste seçilmiş, ilk ve tek belediye başkanı olma ayrıcalığının kendisine nasip olduğunu ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; “Çıktığımız kutlu yol, bir bayrak yarışıdır. Hizmet yarışında, devraldığımız günkü heyecan ve samimiyetle bugün bayrağı devretme günüdür. Partimizin her kademesinde görev alma şerefine erişmiş birisi olarak bizler için makam ve mevkilerin en üstünü, ALLAH’a kul olmaktır. Bu yolda veda yoktur, vefa karakterimizdir” diye konuştu.

“BİR YETİMİN YÜZÜNDEKİ GÜLÜCÜĞE VESİLE OLMANIN HAZZI, DÜNYADAKİ HİÇBİR MAKAMA DEĞİŞİLMEZ”

          Tüm enerjisi ile sahada olduğunu ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; “Bir nefer olarak inandığımız davaya hizmet, şereflerin en yücesidir. Bu şuurla ve tüm enerjimizle sahadayız. Davamızın hatırı, her türlü nefsanî duygunun üstündedir. Şehrimizin hatırı, şahsımızın üstündedir. Bize emanet edilen makamları, sadece ve sadece millete hizmet için, Rıza-ı Baari için fırsat olarak gördük. Bir yoksula el uzatmanın, bir yetimin yüzündeki gülücüğe vesile olmanın hazzı, dünyadaki hiçbir makama değişilmez. Bana bu hizmetleri sunma fırsatı verdiği için önce Rabbime, sonra zat-ı âlinize ve AK Parti teşkilatlarımıza teşekkürlerimi arz ederim.  Yüzlerin ak olacağı günde, yüzümüzün ak olmasına vesile olacak ak hizmetleri, AK Partimiz sayesinde karınca kaderince, gayret ve samimiyetle yerine getirmeye çalıştım. Bundan sonra da her hal ve şartta aynı gayeye erişmek için çabamız sürecektir” dedi.

114 MİLYON LİRA TUTARINDA 14 PROJENİN AÇILIŞI YAPILDI

           Afyonkarahisar Belediyesi’ne ait 114 milyon lira tutarındaki köprü, altgeçit, tesis, fabrika ve restorasyondan oluşan 14 projenin ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını temin eden Başkan Burhanettin Çoban, “Milli mücadelenin her bir karış toprağında vücut bulduğu, şehitliklerinde Halep’ten, İdlib’ten, Şam’dan, Giresun’dan yüzlerce vatan evladının kucak kucağa yattığı, Kocatepe’nin doruklarında Kurtuluş savaşı destanımızın yazıldığı, AK Partimizin kurulduğu şehrimize hoş geldiniz. Açılışını tensiplerinize arz ettiğimiz Afyonkarahisar Belediyesine ait toplam 114 milyon lira tutarındaki köprü, altgeçit, tesis, fabrika ve restorasyondan müteşekkil 14 projemizin ülkemize ve aziz milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Açılışı yapılan tesisler, Afyon’umuzu tarihi ve kültürüyle buluşturan kadim değerleri canlandıran, medeniyetimizin ruhunu ve köklerini yeni nesillere taşıyan projelerdir. Yaşam kalitesi yanında Şehrimizi bir dünya şehri yapacak, dünya ile yarışacak nitelikte projelerdir” dedi.

 

“GÖKKUBEDE HOŞ BİR SEDA BIRAKABİLDİYSEK NE MUTLU BİZLERE”

            Başkan Çoban konuşmasının sonunda şu ifadelere yer verdi; “Değerli Cumhurbaşkanım, altyapı sorunlarının önemli bir kısmını çözmüş, sıfır atık projesi hedefine yıllar önce erişmiş, Türkiye’nin en mutlu ikinci şehri, işsizliğin en düşük olduğu beşinci şehri, en fazla termal beş yıldızlı otelin bulunduğu il unvanlarına sahip olan, Türkiye’nin aynı alandaki en büyük spor kompleksini yaptırmış, 800 milyon kişinin canlı yayında izlediği uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapan tesisleri kurmuş bir belediye başkanı olma fırsatını şahsıma tevdi ettiğiniz için zatı âlinize,  teşkilatlarda görev alan fedakâr kardeşlerime ve belediye çalışanlarımıza saygı, sevgi ve şükranlarımı arz ederim.

          Başta Afyonkarahisar Belediye Başkan adayımız Mehmet Zeybek abimiz olmak üzere 41 belde 17 ilçede aday olan tüm dava kardeşlerime, yol arkadaşlarıma Cenab-ı Hak’tan üstün başarı, Milletimize de tüm destekleri için şükranlarımı sunuyor, gökkubede hoş bir seda bırakabildiysek ne mutlu bizlere diyor tekrar tüm hazırunu sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum