Reklam
Reklam
Reklam

Burcu Köksal: Halkın iktidara güveni kalmamış

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, pandemi ve derinleşen ekonomik krizin en çok orta direği ve garibanı vurduğunu söyledi.

Burcu Köksal: Halkın iktidara güveni kalmamış
25 Mart 2021 - 16:32
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, sosyal uzaklık kurallarına büyük hassaslık göstererek Afyonkarahisar merkezde esnaf ve yurtdaşlarla bir araya gelerek sıkıntıları dinledi. Milletvekili Köksal, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilciliği’ni ziyaret ederek, şehit aileleri ve gazilerin taleplerini dinledi.

HALKIN İKTİDARA GÜVENİ KALMAMIŞ
Milletvekili Köksal ilk olarak, Kurtuluş Caddesi, Uzun Çarşı, Tuz Pazarı Caddesi'nde esnaf ve yurtdaşları dinledi. Pandemi ve derinleşen ekonomik krizin en çok orta direği ve garibanı vurduğunu bildiren Köksal, "Destek diye verdiği para hiçbirşeyi karşılamamış. Vatandaşımızda esnafımızda kaderiyle başbaşa bırakılmış durumda. Türkiye ekonomik burhan içerisinde. Pandemi nedeniyle esnafımızın yurtdaşımızın yaşadığı sıkıntılar apaçık ortada. AKP'nin sözde destek paketlerinden kimse yararlanamadığını söylüyor. Bu desteklerden kim yararlanıyor? Gittiğimiz her yerde görüyoruz ki, iktidara halkın güveni yok. İktidar da esasen tek adam. Ama bizler yurtdaşlarımızın da desteği ile ülkemizi içerisinde olduğu bu kötü durumdan kurtaracağız." dedi. 

ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZ KIYMETLİLERİMİZ
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesini ziyaret ederek, Dernek Başkanımızmızmızmız Malul Gazi Emre Öztürk ve şehit aileleri ile bir araya gelen Köksal, "Şehit ne demek, gazi ne demek, şehit ana babası ne demek? Bu yurtın bölünmez bütünlüğü amacıyla canını feda eden herkese ‘şehit’ denir. Bu yurt amacıyla canını meydana koyup yaralanan, kimi vakit uzuvlarını kaybeden, kimi vakit da bedeninde şarapnel parçalarıyla yaşam sürdürenlara ‘gazi’ denir. Şehit ana babası olmak demek evladının kokusu amacıyla mezar taşına sarılmak demektir. Şehit evladı olmak demek, çalan her zilde ‘babam mı geldi’ diye kapıya koşmak demektir. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz bu ülkeye emanet edilmiş kıymetlilerimizdir." diye konuştu.

Dernek Başkanımız Öztürk ve şehit aileleri ise Milletvekili Köksal'a ziyaretinden ötürü teşekkür ettiler. 

GAZİLERİMİZE MİNNET BORÇLUYUZ
Daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilciliğini ziyaret ederek İl Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal ve gazilerimizle görüşen Köksal, "Ülkemizin bağımsızlığı amacıyla Cumhuriyet uğruna canını hiçe sayıp ölüme koşan şehitlerimize ve bu uğurda yaralanan hem de uzuv kayıbı dahi yaşam sürdüren gazilerimize hepimiz minnet borçluyuz. Bizler sıcak evlerimizde, ailelerimizle, sevdiklerimizle eş güdümlü otururken onlar fazlası vakit gece gündüz demeden, dağ bayır demeden vazife yapan kahramanlardır. Onun amacıyla hepsi baş tacımızdır." ifadelerini kullandı.  

İl Temsilcisi Hürkal ve gazilerimiz Milletvekili Köksal'ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum