Bolvadin'de Seçim bürosu açılışına yoğun ilgi

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekilleri ile birlikte Bolvadin ilçesinde belediye başkan adayı Halil İbrahim Sevim’in seçim bürosunu açtı.

Bolvadin'de Seçim bürosu açılışına yoğun ilgi
27 Şubat 2019 - 01:14

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekilleri ile birlikte Bolvadin ilçesinde belediye başkan adayı Halil İbrahim Sevim’in seçim bürosunu açtı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışın ardından heyet esnaf ziyareti ederek vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, beraberinde milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Bolvadin ilçesinde belediye başkan adayı Halil İbrahim Sevim’in seçim bürosu açılışına katıldı. Açılışa halk yoğun ilgi gösterdi.

 

“Bolvadin’e büyük destek verdiler”

 

AK Parti İlçe Başkanı Ömer Dayı konuşmasında, “Bolvadin her zaman hizmetlerde bir numara olmuştur. Bakanımız ve vekillerimiz burada, büyük destek verdiler. İlk defa bir ilçede üçüncü Meslek Yüksek Okulu açıldı. Bunu AK Parti yaptı. Bakanlarımız milletvekillerimiz yaptı. Türkiye'de ilk defa Fen Lisesi açılan Sosyal Bilimler Lisesi açılan ilçe sadece Bolvadin’dir.  Bu hizmetlere inşallah yenilerini de ekleyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Afyon mitinginde dedi ki; ‘Bolvadin, Emirdağ, Çay duble yolu tamamlanacak. Dinar yolu başlayacak’ dedi. Yine ilçemiz bir numara olacak ve ciddi yatırımlar alacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

İçişleri Bakanı Soylu’dan telgraf

 

Dayı’nın konuşmasının ardından mitinge davet edilen ancak yoğun programı nedeniyle katılamayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun telgrafı okundu. Soylu telgrafta, “AK Parti Bolvadin seçim bürosu açılışı nedeniyle yapmış olduğunuz davetiniz için teşekkür ediyorum. Yoğun programım nedeniyle nazik davetinize katılamadığım için üzüntülerimizi belirtir, adayımız kardeşimiz Halil İbrahim Sevim kardeşime ve tüm Bolvadin'de hemşerilerime sevgi ve selamlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“Nerede garip, yetim ve fakir var belediye olarak yanlarında olacağız”

 

Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Sevim ise şöyle konuştu; “Gece gündüz demeden çalışıyoruz. İlçemizde sıkılmadık el, almadık gönül bırakmıyoruz. Yeri geldi pazarda tezgaha geçtik, yeri geldi esnafımızın dükkanında vatandaşlarımızla hasbihal ettik, yeri geldi minibüste şoförlük yaptık. Vatandaşlarımız artık AK Parti ile memleketimize huzur gelsin istiyor. Bizler elbirliğiyle huzuru tesis edeceğiz, refahı tesis edeceğiz. Allah'ın izniyle bizim kavgayla kin ile öfke ile işimiz yok. Bırakın kavga ile kin ile beslenenler beslensin biz iktidar partisiyiz. Biz AK Parti'nin neferleriyiz, bizim başka bir şeye ihtiyacımız yok. Değerli kardeşlerim Allah nasip ederse 31 Mart Pazar günü hep birlikte sandığa gideceğiz ve AK Parti mührünü vuracağız ancak asıl işimiz 1 Nisan'da başlıyor. 1 Nisan’dan sonra gecemizi gündüzümüze katacağız. Nerede garip gureba var, nerede yetim yetime var, nerede fakir fukara var AK Parti teşkilatları olarak AK Partili Bolvadin belediyesi olarak onların yanında olacağız. Bugün Cumhurbaşkanımızın istemiş olduğu gönül belediyeciliği işte tam da budur.”

 

Cumhurbaşkanının kendisine verdiği talimatı anlattı

 

“Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta belediye başkan adayları olarak bizleri topladı” diyen Sevim konuşmasında, “Altını çizerek söylüyorum Sayın Cumhurbaşkanımız dedi ki; Seçim beyannamelerinizi oluşturun, projelerinizi yazın fakat bu projelerin içine ‘asfalt, altyapı, mahalleye fırın, düğün salonu yazmayın’ dedi. Niye bunlar? Bunlar zaten belediyenin asli vazifesidir. Biz Bolvadin genelinde bulunan 49 mahallede bu alanlarda 100 başarıya ulaşamazsak AK Partili Belediye olmanın bir anlamı yok. AK Partili Belediye Başkanı olmanın da bir anlamı yok. Bizim yapacağımız iş gönül belediyeciliğidir. Koltuklarımızda rahat durmayacağız. Karabağlar Mahallesi'nde paltosuz çocuk var mı, onun kaygısını taşıyacağız. Çiftlik evlerinden yürüyerek servis imkanı olmayan, okula çok zor şartlarda devam eden bir insan var mı onun kaygısını taşıyacağız. Bununla birlikte Şıhlar Mahallesi'nde yakacak odun kömürü olmayan vatandaşımız var mı bunu kaygısını taşıyacağız. Vatandaşlarımız gerçekten mütevazi. Bizim asli görevlerimizin yanı sıra gerçekten çok çalışmamız lazım. Çok özür dileyerek, utanarak söylüyorum, haya ederek söylüyorum. Çarşı meydanında bayan kardeşlerimizin lavabo ihtiyacını karşılayacak, abdest alabilecekleri bir yer yok. Siz neden bahsediyorsunuz. Bizim çok işimiz var kardeşlerim. Bizim çok işimiz var. Biz kendi eşimizi kendi anamızı düşünmeyeceğiz. Biz önce vatandaşın işi, vatandaşın derdi diyeceğiz. Biz kapalı pazar yerini yapacağız. Kemerkaya'dan buraya yoğurt satmaya gelen teyzemizi düşüneceğiz. Bu teyzemiz abdestinin nereden alıyor, namazını nerede kılıyor bunun kaygısıyla yaşayacağız” ifadelerine yer verdi.

 

“Bolvadin’de işsizlik sorununu ben çözeceğim”

 

Sevim konuşmasını, “Değerli kardeşlerim milletimiz ile daima iç içe olup vatandaşın derdine derman olursak AK Parti belediyesi olmanın karşılığını hakkını vermiş oluruz. Bugün Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Sayın Bakanımızın, Milletvekillerimizin, İl Başkanımızın, dava adamı Burhanettin Çoban ağabeyimizin bizden istediği budur. Biz bunu istiyoruz. Allah'ın izniyle bunu yapacağız değerli kardeşlerim. Bir defa Bolvadin'deki problemleri Bolvadin'deki sorunları halının altına süpürmeyeceğiz. 45 gündür sahadayız. Diğer adayları az çok dinliyorsunuz Bolvadin'de işsizlik sorunu var ve ‘ben bu işsizlik sorununu çözeceğim’ diyen başka bir adayı varsa gelsin bu meydana, ‘ben buradayım’ diye söylesin. Biz bu sorunu çözeceğiz. Bu memleketteki göç sorununu elbirliğiyle ortadan kaldıracağız. Bolvadin'de yaşıyoruz, biz bu memleketin evladıyız. Yeni doğmuş bir bebekten, 90 yaşına gelmiş bir hacı amcamızın, hacı teyzemizin hayatındaki tüm eksikleri biliyoruz. Onların tamamını, toplumun her kesiminin ilgilendiren projelerimiz ile yaşam konforunu artırmak için gecemizi gündüzümüze katacağız. Bakın 33 gün boyunca AK Partimizin başarısı için çalışacağız. Ancak 1 Nisan'dan sonra milletimiz için çalışacağız. Halkımız için çalışacağız, Bolvadin’imiz için çalışacağız değerli kardeşlerim” ifadeleri ile noktaladı.

 

“Belediye ve İGM olarak Sevim kardeşimize bütün imkânları sunacağız”

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da bir konuşma yaptı. AK Parti iktidarlarının sunduğu hizmetleri anlattı. Çoban, “2002 yılının Kasım ayından beri AK Parti iktidarlarından sonsuz derece istifade ettik. Sayın bakanımızın, milletvekillerimizin sayesinde aklımızın ucundan geçmeyen, hayal gördüğümüz birçok proje Afyonkarahisar’a hizmet olarak geldi. Sağlık, eğitim, altyapı gibi her türlü yatırımı gördük. 2009 yılından beri Belediye Başkanlığı bize nasip oldu. Bu 10 yıl gerçekten önemli hatıralarla dolu. 2014’te de yine Bolvadinimiz AK Parti ile tanıştı.  Ben, nasip olursa İl Genel Meclisine geçiyorum. Bolvadin adaylarımız ile beraber çalışacağız. Salih Sel başkanlığımızda İl Genel Meclisimiz Ömer Dayı’nın olduğu kardeşimiz bir karar almış, demişler ki; biz Afyon'a ilk defa bir asfalt şantiyesi yapalım. Bu şantiyeyi de Çay - Bolvadin arasındaki Özel İdaremizin hizmet arsasına yapalım. İhalesi yapıldı şu anda Afyon'da en güzel asfalt şantiyesi Afyon Belediyesi'nin. Bizimki 200 ton saat kapasiteli. Buraya yapılacak olan şantiye ise 250 ton saat kapasiteli. İhalesi bitti 7 milyon lira para harcanacak. İnşallah daha kaliteli daha ucuz asfaltı Halil İbrahim Sevim kardeşimize vereceğiz. Afyon belediye başkanımız Mehmet Zeybek Bey de, Halil İbrahim Sevim kardeşime Afyonkarahisar Belediyesinin en güzel şekilde imkânlarını kullandırılacak. Biz sonsuz derecede bütün imkânları destekleri vereceğiz” diye konuştu.

 

“Sevim aşkla ve şevkle hizmet edecek”

 

AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “AK Parti demek dava adamlığı demek. AK Parti demek hizmet demektir. AK Parti demek ‘onlar konuşur ama AK Parti yapar’ demek, AK Parti demek ‘Niye ben değilim diyen olmamaktır.’ AK Parti kendisini hizmete adamış, aşkla, tevazu ile samimi ve gayretli olmak demektir. Burada diğer konuşmacılarımızın da belirttiği gibi tevazu sahibi, samimi gayretli bir adayımız var. İnşallah 31 Mart akşamı belediyenin koltuğuna oturacak ve aşkla şevkle hizmet edecek. Değerli hemşerilerim buraya kadar gelerek karınca misali safınızı belli ettiniz ya hepinizden Allah razı olsun diyorum” dedi.

 

“Bizler Bolvadin’de şahıslara değil, Bolvadin halkına destek verdik”

 

Milletvekili Ali Özkaya ise “Ben Bolvadin'in zekâsına, siyaset yeteneğine hep şapka çıkardım bir kez daha çıkarıyorum değerli dostlar. AK Parti siyaseti hep yapmak üzere var. Hep yapmaya geldi ki yıkan olmadık. Hep yaptık yapıyoruz. İnşallah yine yapacağız. Bolvadinliler akıllı insanlardır. Hepimiz bu memleketin evladıyız, hepimiz bu memlekete çivinin nasıl çakılacağını biliyoruz ve gördük buraya en büyük yatırımı rahmetli Erbakan hocamız alkoloid fabrikası ile yaptı. 40 yılı geçti. Şimdi inşallah bizim amacımız gayemiz orayla birlikte ikinci etap olarak Bolvadin'de ilaç fabrikaları yapılması olacak. Bu gerçekleşecek. İki ay önce Bolvadin Belediyesi'nin isteğiyle Belediyeler Birliğinden kanal açma makinesi ihtiyacı var denildiğinde hep beraber gittik rica ettik. Bu makine geldi. O gün teşekkür ediyorlardı. Biz şahısların değil Bolvadin halkının hizmetkârıyız. Bolvadin'e her zaman hizmet ederiz. Bolvadin belediyesine 750 kişilik yurt yapılırken ne kadar çok gayret ettiğimizi, defalarca şimdiki Bakan yardımcımız Sinan Aksu Bey ile görüştüğümüzü herkes biliyor. Bolvadin Cezaevi yapılıyor, Adliyesi yapılıyor. İnşallah sayın bakanımız tekrar söyledi. Bu yarım kalan yol da bitecek. Sizler Cumhurbaşkanımıza oy veriyorsunuz AK Parti'ye oy veriyorsunuz. Hepinizden Allah razı olsun” ifadelerine yer verdi.

 

“Rahmetli Erbakan hocamızın hayali olan ilaç sanayinin ilk adımlarını atacağız”

 

Milletvekili Ali Özkaya’nın ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de konuşmasında, “1994 yılında İstanbul'da bir şey değişti, Türkiye'de her şey değişti. İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ne dedi; ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi. Kutlu yürüyüşe başladı. 25 yıldır o kutlu yürüyüşte o dünya liderinin yanında, ümmetin umudu milletin gururu Recep Tayyip Erdoğan'ın yolundan Bolvadinli kardeşlerimiz hiç ayrılmadı. 2001 yılında 3 Şubat depreminde Recep Tayyip Erdoğan Bolvadin’imize bir gece vakti geldi. O gün için Tarım İlçe Müdürlüğünde kriz koordinasyon merkezinde uğradı. Deprem ile ilgili sonuçları aldı. Sarı çizmesini giydi ve Bolvadin’i karış karış dolaştı. Çadır çadır gezdi. Bolvadin bunu unutur mu? 17 yıldır Sayın bakanımızın milletvekillerimizin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Bolvadin'e yaptıklarını unutur mu? Bizler de 31 Mart'ta inşallah Recep Tayyip Erdoğan'a gereken desteği vereceğiz. Alnımız ak, başımız dik şekilde Halil İbrahim Sevim kardeşimizi yanında olacak. Kıymetli hemşerilerim memleket işi gönül işi dedik. Gönül ne demek; Gönül tevazu demek. Gönül, tevazu, samimiyet demek. Gönül kardeşlik uhuvvet demek. Gönül hasbi olmak demek. Gönül memleket sevdası demek. Gönül Bolvadin aşkı demek. Bolvadin için hizmetkarız. Bolvadin'in delisiyiz. Biz inşallah 1 Nisan'da şehrül emin olarak Halil İbrahim kardeşim ile birlikte Bolvadin'de durmak yok yola devam diyeceğiz. İnşallah AK Parti makam mevki değil görev ve sorumluluk bilinci olan insanların partisidir. AK Parti Burhanettin başkanımızın meydanda haykırdığı gibi vefanın adıdır. AK Parti Bolvadin'in ta kendisidir. Bu milletin ta kendisidir. Sayın bakanımız hemşerimiz ilimize ve ilçelerimize 17 yıldır hizmetkârlık yaptı. İSKİ Genel Müdürlüğü döneminden itibaren araç gereçle istihdam ile elinden gelen her şeyi yaptı. Ben başta İbrahim Yurdunuseven vekilimize teşekkür ediyorum. Ali Özkaya vekilimize teşekkür ediyorum. İnşallah yakında Sağlık ve Tarım Bakanlarımız ile Bolvadin’i ziyaret edeceğiz. Rahmetli Erbakan hocamızın hayali olan ilaç sanayinin ilk adımlarını atacağız” dedi.

 

“Bu can bu tende oldukça Bolvadin'e hizmet etmeye devam edeceğim”

 

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da bir konuşma yaptı. Eroğlu konuşmasında,”Ben her Bolvadin'e gelişimde ayrı bir heyecan duyuyorum. İnanın bizim kütüğümüz buradan çıktı. Ben buranın Öz hemşerisiyim. Bolvadin’in hizmetkarıyım.  Bu can bu tende oldukça Bolvadin'e hizmet etmeye devam edeceğim. Halil İbrahim Sevim kardeşim hakikaten samimi, gayretli ve heyecanlı, aynı zamanda sevimli. Dolayısıyla inşallah hep birlikte başkanımızı seçeceğiz. Sevgili kardeşlerim az önce değerli İl Başkanımız şunu ifade etti; Bolvadin Afyon’da siyasetin merkezidir. Şimdi değerli kardeşlerim tabii ki AK Parti'de vefa vardır. AK Parti vefa partisidir. Hizmet partisidir. Sayın Burhanettin Çoban belediye başkanıydı ama genel merkez takdir etti, bu sefer adayı değiştirdi. Mehmet Zeybek olsun dedi ama Burhanettin Çoban dedi ki ben Reis'in her daim yanındayım dedi. Kendisini alkışlıyoruz. Şimdi kardeşler bunlar kısmet meselesidir. Bunu anlamamız lazım. Ben 2004 yılında Sayın Cumhurbaşkanımıza dedim ki ‘İstanbul halkı beni çok seviyor. Ben müsaade edersen İstanbul Büyükşehir Belediyesine aday olacağım’ dedim. Temayülde de yüzde 66 aldım. Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakandı. Dedi ki ‘Türkiye'nin su meselesini, barajlarını halledecek insana ihtiyacım var.’ Reis ne dediyse onu yaptık. Esas vefa budur” ifadelerine yer verdi.

 

Konuşmaların ardından Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Sevim’in seçim bürosu açılışı yapıldı. Heyet daha sonra Bolvadin ilçesinde esnaf ziyareti yaptı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum